21:48 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš pradžių balsavimas buvo numatytas balandžio 22 dieną, tačiau dėl sunkios epideminės padėties jį teko atidėti

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Balsavimas dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų įvyks liepos 1 dieną, darbo posėdžio metu sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

  Pergalės paradas Maskvoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Куденко

  "Taigi, mieli kolegos, remdamiesi šiandienos diskusija, remdamiesi tuo, ką jūs sakėte ir siūlėte, visuotinį balsavimą dėl RF Konstitucijos pataisų priėmimo surengsime 2020 metų liepos 1 dieną", — RIA Novosti cituoja Putiną.

  Atsižvelgiant į besikeičiančią koronaviruso situaciją likus 30 dienų iki galimo balsavimo, galima imtis tolesnių veiksmų kovojant su virusu.

  "Besikeičiančios ir gerėjančios situacijos dėl koronaviruso, kovos su epidemija fone vis dėlto turime galimybę per kitas 30 dienų — priešakyje dar visas mėnuo — imtis papildomų priemonių situacijai gerinti", — tvirtino Rusijos vadovas.

  Prezidentas paprašė Rusijos vartotojų teisių agentūros "Rospotrebnadzor" vadovės Anos Popovos ir Centrinės rinkimų komisijos vadovės Elos Pamfilovos skirti ypatingą dėmesį saugumui užtikrinti.

  Jis išreiškė viltį, kad viskas bus įgyvendinta praktiškai.

  "Taip pat kreipiuosi į Rusijos Federacijos regionų vadovus, gubernatorius. Prašau jūsų padėti organizuoti visos Rusijos balsavimą atsižvelgiant į poreikį rūpintis mūsų žmonių sveikata ir gyvybe", — pridūrė Putinas.

  Jis taip pat paragino rusus aktyviai dalyvauti balsavime.

  "Žinoma, kreipsiuosi ir į mūsų piliečius, žmones, tam, kad jie aktyviai dalyvautų šiame visuotiniame balsavime, nes kalbama apie pagrindinį įstatymą — Konstituciją, kuria grindžiamas mūsų šalies, mūsų ir mūsų vaikų gyvenimas šiandien", — sakė Putinas.

  Rusijos vadovas pridūrė, kad Konstitucija nustatys pagrindines teisines garantijas socialinių ir darbo santykių srityje, taip pat sąveikos su tarptautiniais partneriais principus.

  "Neatsitiktinai Konstitucija vadinama pagrindiniu šalies įstatymu. Labai tikiuosi, kad Rusijos piliečiai aktyviai dalyvaus nustatant pagrindinio įstatymo parametrus ir balsuojant dėl ​​Konstitucijos pataisų", — pridūrė Putinas.

  Liepos pirmoji, kurios metu paskirtas balsavimas, bus poilsio diena, RIA Novosti pranešė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

  Balsavimas dėl Konstitucijos pataisų visoje šalyje buvo numatytas balandžio 22 dieną, tačiau po to buvo atidėtas dėl sunkios epideminės padėties šalyje.

  Tegai:
  Konstitucija, Rusija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos