02:13 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos URM atstovės, JAV Valstybės departamentui tektų prisiminti savo politikos Vidurio Rytuose pasekmes — "mirtys ir sunaikinimai"

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, komentuodama JAV valstybės sekretoriaus padėjėjo Deivido Šenkerio (David Schenker) teiginius, kad Rusija turėtų "pasitraukti iš Vidurio Rytų", paragino prisiminti Vašingtono vykdomos politikos regione rezultatus.

  "Norėčiau pasitikslinti, kokį pastarųjų dviejų dešimtmečių Amerikos projektą Vidurio Rytuose Šenkeris laiko sėkmingu? <...> Mes negalime atsiminti. Tik mirtis ir sunaikinimas", — sakė ji RIA Novosti.

  Nors galbūt būtent taip Šenkeris mato "sėkmingo projekto rezultatą", pridūrė diplomatė.

  Anksčiau Valstybės Dūmos Užsienio reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis sakė, kad Rusijos, esančios Sirijoje šalies vadovybės kvietimu, buvimas yra visiškai teisėtas, priešingai nei JAV, ir teiginys, kad Rusija turėtų "pasitraukti iš Vidurio Rytų", yra cinizmas ir arogancija.

  Anksčiau JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas Deividas Šenkeris teigė, kad Rusija turėtų "pasitraukti iš Vidurio Rytų", nes ten ji atlieka "destruktyvų vaidmenį".

  Šenkeris taip pat pakartojo dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo tezę, kad ankstesniojo prezidento Barako Obamos administracija "sveikino rusų atėjimą į Siriją" šalies vadovui Bašarui Asadui į pagalbą, manydama, kad tai "nutemps rusus į liūną".

  Anot jo, sėkmė Sirijoje pastūmėjo Rusiją veikti Libijoje, kur ji dabar "neatlieka produktyvaus ar stabilizuojamo vaidmens".

  Nuo 2015 metų oficialios Sirijos valdžios institucijų prašymu Rusija teikia karinę ir kitokią pagalbą Arabų Respublikai kovoje su terorizmu ir šalies atkūrimu. JAV pajėgos dislokuotos šalyje be oficialių institucijų leidimo.

  Kalbant apie situaciją Libijoje, kurioje nuo 2011 metų vyksta vidaus ginkluotas konfliktas, Rusija ne kartą yra pareiškusi, kad nesikiša į jokios šio konflikto pusės situaciją ir neteikia karinės pagalbos.

  Dar šia tema

  JAV naudoja koronaviruso situaciją, siekdama padėti kovotojams Sirijoje
  Pompėjas paragino nutraukti ugnį Sirijoje
  Tegai:
  Sirija, JAV, Artimieji ir Vidurio Rytai (AVR), Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos