13:19 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)

  "Nord Stream-2" sankcijų įstatymo projektas anksčiau buvo pateiktas JAV Senatui. Siūloma įvesti sankcijas draudimo bendrovėms, draudžiančioms laivus, tiesiančius dujotiekį

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Nepaisant jų inicijuotų sankcijų, Jungtinės Amerikos Valstijos negalės sutrukdyti "Nord Stream-2" statybų pabaigos, tuo tarpu galimos ribojamosios priemonės gali turėti įtakos jų baigimo laikui, teigė RIA Novosti Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto narys Sergejus Železniakas.

  "Nord Stream-2" sankcijų įstatymo projektas anksčiau buvo pateiktas JAV Senatui. Siūloma įvesti sankcijas draudimo bendrovėms, draudžiančioms laivus, tiesiančius dujotiekį. Dokumentą palaikė penki senatoriai iš abiejų partijų, įskaitant įtakingą Teksaso senatorių Tedą Kruzą.

  "JAV nepavyks sutrukdyti Rusijos ir Europos energetikos projekto pabaigos, nesvarbu, kokias naujas sankcijas jos sugalvos, tačiau jos gali turėti įtakos projekto baigimo laikui", — teigė jis.

  Železniakas mano, kad Europos dalyviai turėtų prisiimti dalį atsakomybės už bendrą projektą.

  "Europiečiams reikia aukštos kokybės ir nebrangių rusiškų dujų, o JAV supranta, kad jos gali bandyti išstumti Rusiją iš Europos energijos rinkos tik šantažo ir kitais nesąžiningos konkurencijos metodais", — sakė jis.

  Deputatas taip pat mano, kad JAV spaudžia Europos šalis, jausdamos pavojų prarasti situacijos kontrolę. Jis pridūrė, kad ateina laikas, kai Europos projekto dalyviai turės pasirinkti tarp nacionalinių interesų ir "šokinėjimo pagal Amerikos kapitalą".

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos palei Baltijos jūros dugną.

  Kai kurios valstybės, ypač Ukraina ir JAV, nepritaria projektui. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas yra suinteresuotas reklamuoti savo suskystintas dujas Europos rinkoje. Lietuva, Latvija, Lenkija savo ruožtu projektą laiko "politiškai motyvuotu".

  Praėjusių metų gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad tiesimą vykdančios bendrovės nedelsdamos nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" paskelbė sustabdanti vamzdžių klojimą. Gegužės mėnesį žiniasklaida pranešė, kad Vašingtonas rengia naujas ribojamąsias priemones dujotiekiui, kad užkirstų kelią jo paleidimui.

  Tuo pat metu Maskva, taip pat Berlynas ir Viena ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra išimtinai komercinis projektas ir skirtas pagerinti Europos valstybių energetinį saugumą. Norvegija taip pat rėmė statybas.

  Manoma, kad dujotiekį galėjo baigti Rusijos vamzdžių klojimo laivas "Akademik Čerskij".

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos šalys turėtų gerinti santykius su Rusija, kad gautų pajamas iš uostų
  Ekspertas paaiškino, kodėl Rusija naftos rinkoje prarado mažiausiai iš visų
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Rusija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos