09:24 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Po neramumų JAV buvusi prezidento patarėja nacionalinio saugumo klausimais Siuzan Rais teigė, kad tariamai smurtas galėjo kilti dėl Maskvos. Tačiau politikė nepateikė jokių konkrečių įrodymų ar faktų

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova interviu laikraščiui "Komsomolskaja pravda" pranešimus apie Rusijos įsitraukimą į JAV neramumus apibūdino kaip mitą.

  "Paskelbti, kaip tai padarė kai kurie JAV demokratų partijos atstovai, kad "rusai, Kremlius ir Rusija remia protestus JAV", reiškia tiesiog negerbti savo žmonių ar nesuprasti, kas vyksta", — sakė ji.

  Rusijos politikai ne kartą ragino Amerikos valdžią apsvarstyti savo vidaus reikalus prieš "skaitant paskaitas visiems kitiems".

  "Būtent Maskva daugelį metų kalbėjo apie problemas, kurias atidžiai slėpė Amerikos valdžios institucijos, ypač žmogaus teisių ir rasizmo srityse", — padarė išvadą ji.

  Kaltinimai Rusijai

  Po neramumų JAV buvusi prezidento patarėja nacionalinio saugumo klausimais Siuzan Rais (Susan Rice) teigė, kad tariamai smurtas galėjo kilti dėl Maskvos. Tačiau politikė nepateikė jokių konkrečių įrodymų ar faktų.

  Tuomet Rusijos užsienio reikalų ministerija Rais pareiškimą laikė nauja JAV kampanija, susijusia su "Rusijos intervencija". Į įtarimus taip pat atsakė ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas, pavadindamas juos "nesąmonėmis".

  Be to, prezidentas Donaldas Trampas tiesiogiai kritikavo CNN kartu su Naujojo Orleano buvusiu meru Marku Morialu (Marc Morial), kuris teigė, kad Rusija gali būti įtraukta į protestus, nes "Maskvos agentai" 2016 metų rinkimuose tariamai apsimetė "juodaisiais aktyvistais".

  Riaušės Amerikos miestuose kilo po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

  Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

  Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

  Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

  Dar šia tema

  Niujorke atšaukta komendanto valanda
  Protestai JAV: auka tapo redaktorius
  Tegai:
  protestai, Rusija, JAV, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos