19:53 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Čekijos ambasados ​​darbuotojams įsakyta išvykti iš Rusijos Federacijos teritorijos kartu su šeimos nariais iki birželio 17 dienos pabaigos

  VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Rusija paskelbė du Čekijos ambasados ​​Maskvoje darbuotojus persona non grata, jie privalo palikti šalį iki birželio 17 dienos pabaigos, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministeriją.

  Anot Rusijos užsienio reikalų ministerijos, birželio 15 dieną į Rusijos URM buvo iškviestas Čekijos ambasadorius Rusijoje Vitezslavas Pivonka, kuris buvo informuotas apie Rusijos reakciją dėl nedraugiškų Prahos veiksmų ir birželio 5 dieną dėl absurdiškų ir nepagrįstų kaltinimų dviejų Rusijos ambasados ​​Čekijoje darbuotojų paskelbimo persona non grata.

  "Remiantis abipusiškumo principu ir 1961 metų Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių 9 straipsniu, du Čekijos ambasados ​​darbuotojai Maskvoje yra paskelbiami persona non grata. Jiems kartu su šeimos nariais įsakyta išvykti iš Rusijos Federacijos teritorijos iki šių metų birželio 17 dienos pabaigos", — teigiama Rusijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

  Kaip pažymėta Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, Čekijos ambasadoriui buvo pasakyta, kad priemonė yra atsakomoji, reaguojant į provokuojamus oficialios Prahos veiksmus, kurių buvo imtasi be jokios priežasties, ką pripažino ir pačios Čekijos valdžios institucijos.

  "Jų paskelbtas sprendimas šalies ministro pirmininko Andrejaus Babišo ir užsienio reikalų ministro Tomo Petršičeko lygiu tik patvirtina, kad linija paaštrinti santykius su Rusija dabar yra iškelta į valstybės politikos rangą. Mes atsižvelgsime į tokius pokyčius bendrame santykių su Čekija kontekste", — pridūrė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  Balandžio pabaigoje savaitraštis "Respekt" pranešė, kad vyras su Rusijos diplomato pasu atvyko į Prahą. Skelbiama, kad jis su savimi neva turėjo ricino, norėdamas apnuodyti tris vietos politikus, kurie prisidėjo prie paminklo sovietų maršalui Ivanui Konevui demontavimo bei kurie suteikė aikštei priešais Rusijos ambasadą Boriso Nemcovo vardą.

  Praha
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Birželio pradžioje Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas paskelbė, kad Čekijos vyriausybė nusprendė išsiųsti iš šalies du Rusijos diplomatus, tariamai susijusius su ricino gabenimo istorija. Rossotrudničestvo nurodė RIA Novosti, kad išsiųstas agentūros atstovybės Prahoje vadovas ir vienas iš jos darbuotojų.

  Kaip anksčiau pažymėjo oficialioji Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, atsižvelgiant į tai, Rusijos Federacijos diplomatinio personalo išsiuntimas neatitinka Prahos vidaus darbotvarkės, santykiai su Maskva sąmoningai gadinami iš tam tikros Čekijos elito dalies pusės. Zacharova taip pat sakė, kad Rusija imsis "atsakomųjų, veidrodinių ar simetriškų priemonių".

  Dar šia tema

  Čekų rašytojas pasipiktino "priminimais apie sovietinius pasisekimus" Maskvoje
  Čekijos prezidentas: sankcijos Rusijai yra beprasmės
  Vakarai smerkia Staliną už tai, ką ir patys darė
  Tegai:
  diplomatai, Rusija, Čekija

  Svarbiausios temos