04:59 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau dėl sunkios epidemiologinės padėties nusprendė atidėti paradą, skirtą 75-osioms pergalės metinėms paminėti

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Kariškiai iš dvylikos šalių atvyko į Rusiją dalyvauti Pergalės dienos parade Raudonojoje aikštėje birželio 24 dieną, interviu laikraščiui "Krasnaja zvezda" sakė parado vadovas, Sausumos pajėgų vyriausiasis armijos generolas Olegas Saliukovas.

  Kaip nurodė Saliukovas, tai yra delegacijos iš Azerbaidžano, Armėnijos, Baltarusijos, Kazachstano, Kirgizijos, Kinijos, Moldovos, Mongolijos, Serbijos, Tadžikistano, Turkmėnistano ir Uzbekistano.

  Pergalės paradas Maskvoje
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau dėl sunkios epidemiologinės padėties nusprendė atidėti paradą, skirtą 75-osioms pergalės metinėms paminėti. Gegužės 9 dieną Rusijos miestuose vyko oro paradai ir šventiniai fejerverkai. Gegužės pabaigoje valstybės vadovas paskelbė, kad Pergalės paradas vyks birželio 24 dieną.

  Parade Raudonojoje aikštėje dalyvaus daugiau nei 13 tūkst. kariškių, 234 modernios ir istorinės antžeminės karinės technikos vienetai, tarp jų ir naujausios kovinės transporto priemonės "Terminators", "Coalition-SV" ir "Msta-SM" savaeigės haubicos, tankai "T-90M" ir "Armata", priešlėktuvinės raketų sistemos "Buk-M3", "Tor-M2","S-400", taip pat 75 orlaiviai ir sraigtasparniai.

  Žiūrovai taip pat išvys kai kuriuos istorinio 1945 metų birželio 24 dienos parado elementus. Pavyzdžiui, pradžioje bus atliekamas "Jubiliejinis sutikimo maršas". Parado orkestre gros 900 muzikantų.

  Iš viso visoje šalyje kariniuose paraduose dalyvaus daugiau kaip 64 tūkst. karinių, 2,4 tūkst. vikšrinių, automobilių ir aviacijos įrenginių, taip pat 20 antvandeninių laivų, povandeninių laivų ir pagalbinių laivų.

  Dar šia tema

  Raudonojoje aikštėje prasidėjo pasiruošimas Pergalės paradui
  Į Maskvą perkelta Pergalės paradui skirta karinė technika
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Rusija, paradas

  Svarbiausios temos