17:40 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaliningrado muitininkai sunkvežimio kabinoje rado Europos Sąjungoje pagamintus produktus, kuriems taikomas maisto embargas

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Kaliningrado srityje buvo sulaikytas rusas, kuris bandė neteisėtai gabenti sankcinių prekių siuntą iš Lietuvos į Rusiją. Apie tai pranešė Kaliningrado srities muitinės spaudos tarnyba.

  Incidentas įvyko automobilių pasienio kontrolės punkte "Černyševskoje" (Kybartų pasienio kontrolės punkte). Vyras vairavo "DAF XF105.460" markės sunkvežimį. Jis pareiškė neturįs prekių, kurias privaloma deklaruoti arba kurias draudžiama įvežti į Eurazijos ekonominės sąjungos teritoriją.

  Калининградские таможенники обнаружили 40 килограммов санкционных продуктов
  Kaliningrado muitininkai aptiko 40 kg sankcinių maisto produktų

  Tačiau apžiūros metu sunkvežimio kabinoje buvo rasta 40 kilogramų dešrų ir sūrių, pagamintų ES. Gaminiams taikomos sankcijos.

  Sankcinės prekės konfiskuotos ir bus sunaikintos, pradėta byla dėl administracinio pažeidimo.

  2014 metais Maskva įvedė maisto embargą — draudimą įvežti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų. Kalbama apie JAV, ES valstybes, Kanadą, Australiją ir Norvegiją. Nuo 2016 metų embargas buvo išplėstas ir Ukrainai.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad šalis yra pasirengusi panaikinti embargą, jei Europos partneriai pasielgs taip pat. Maskva ne kartą pabrėžė, kad nemano, jog kalbėti sankcijų kalba yra produktyvu.

  Dar šia tema

  Rusas per Lietuvą į Kaliningrado sritį bandė pervežti kontrabandą
  Kaliningrado pasieniečiai sulaikė lietuvį, kirtusį Lenkijos ir Rusijos sieną
  Italija pasisakė prieš "automatizmą" pratęsiant antirusiškas sankcijas
  Tegai:
  ekonominės sankcijos, muitinė, Kaliningradas, Lietuva, Rusija, sankcijos

  Svarbiausios temos