18:34 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)

  Pabrėžiama, kad Europos Sąjungoje yra grupė šalių, kurios atvirai kalba apie sankcijų neproduktyvumą, tačiau yra kita grupė, teigianti, kad reikia padaryti viską, jog šios sankcijos būtų išsaugotos

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Apie greitą Europos sankcijų Rusijai panaikinimą kalbėti dar negalima, tačiau šalis išmoko su jomis gyventi, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos Paneuropinio bendradarbiavimo departamento direktorius Nikolajus Kobrinecas, komentuodamas planuojamą kitą sankcijų pratęsimą, praneša RIA Novosti.

  "Jos atnaujinamos reguliariai, kas šešis mėnesius. Čia nėra nieko naujo. Jų atšaukimo perspektyvos yra daugiau nei miglotos", — sakė jis.

  "Turbūt nereikia tikėtis, kad sankcijos artimiausiu metu bus panaikintos. Aš dar kartą pasakysiu, kad mes net nesvarstome šios temos su Europos Sąjunga. Ne mes įvedėme sankcijas ir ne mums reikalauti jų panaikinimo", — teigė jis.

  Kobrinecas priminė, kad Europos Sąjungoje yra grupė šalių, kurios atvirai kalba apie sankcijų neproduktyvumą, tačiau yra kita grupė, teigianti, kad reikia padaryti viską, jog šios sankcijos būtų išsaugotos.

  "Iš esmės su šiomis sankcijomis, nors tai sudėtinga ir kenkia mūsų ekonomikai įvairiais būdais, mes išmokome gyventi", — sakė jis.

  Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susijungė su Rusija po referendumo pusiasalyje. Vakarai, kaltindami Rusiją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, pakeitė importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Rusija ne kartą patikino, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis ir Minsko susitarimų objektas. Pastaruoju metu ES šalyse vis aiškiau girdimos nuomonės apie būtinybę panaikinti sankcijas Maskvai.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovą surengto referendumo, kuriame didžioji dauguma Krymo Respublikos ir Sevastopolio rinkėjų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "visiškai uždarytas".

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)

  Dar šia tema

  Ekspertas: gavus Danijos leidimą, Rusija gali greičiau baigti tiesti "Nord Stream-2"
  Trampas teiravosi, ar Suomija yra Rusijos dalis
  Tegai:
  sankcijos, Rusija

  Svarbiausios temos