07:23 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)

  ES ketvirtadienį nusprendė pratęsti sankcijas, susijusias su Krymo "aneksija", iki 2021 metų birželio 23 dienos

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Vakarų sankcijų Krymo regionui pratęsimas turi būti filosofinis, sakė Krymo Parlamento atstovas Grigorijus Jofė, praneša RIA Novosti.

  ES ketvirtadienį nusprendė pratęsti sankcijas, susijusias su Krymo "aneksija", iki 2021 metų birželio 23 dienos.

  Ataskaitoje pažymima, kad ES vis dar nepripažįsta Krymo prisijungimo prie Rusijos.

  "Būna situacijų, kai žmogus pasako nesąmonę ir tada niekaip negali sustoti. Tas pats nutinka ir su sankcijomis. Ar tikrai neaišku, kad šios sankcijos daro daugiau žalos nei naudos pačioms Europos šalims? Jau akivaizdu, kad sankcijos neatneša tiek daug Vakarų šalių norimos žalos Rusijai, tačiau jos visos negali sustoti. Į sankcijų pratęsimą reikia žvelgti filosofiškai", — sakė jis.

  Jo nuomone, ES šalys dėl sankcijų žvalgosi į JAV.

  "Akivaizdu, kad be Jungtinių Valstijų dalyvavimo būtų keista tikėtis sankcijų politikos pabaigos. Tačiau JAV šiuo metu to nesilaiko, atsižvelgiant į nestabilią vidaus situaciją. Europos vadovai ir biurokratinės struktūros veikia kaip priedai ir nesugeba prisiimti atsakomybės už sprendimus, kurie priimami savarankiškai", — pabrėžė jis.

  Sankcijos Rusijai

  Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susijungė su Rusija po referendumo pusiasalyje. Vakarai, kaltindami Rusiją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, pakeitė importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Rusija ne kartą patikino, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis ir Minsko susitarimų objektas. Pastaruoju metu ES šalyse vis aiškiau girdimos nuomonės apie būtinybę panaikinti sankcijas Maskvai.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovą surengto referendumo, kuriame didžioji dauguma Krymo Respublikos ir Sevastopolio rinkėjų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "visiškai uždarytas".

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)

  Dar šia tema

  Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, smerkiančią "Rusijos bandymus perrašyti istoriją"
  Lietuva išreiškė protestą Rusijai dėl bandymų "reabilituoti" Molotovo-Ribentropo paktą
  Tegai:
  sankcijos Rusijai, Rusija, Krymas, ES

  Svarbiausios temos