18:41 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Latvijos deputatų nė kiek nesujaudino platus neigiamas visuomenės rezonansas, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Kalbėdama trečiadienį vykusioje konferencijoje, Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pažymėjo, kad tik 20 procentų televizijos programų skiriama kitoms kalboms, įskaitant rusų. Anot jos, tai neatitinka Rusijos televizijos kanalų populiarumo statistikos, kuriai teikia pirmenybę nemaža dalis šalies gyventojų.

  "Reformatoriai savo kampaniją prieš rusų kalbą vadina kova su rusiška propaganda. Jų nė kiek nesujaudino neigiamas šios iniciatyvos atgarsis Latvijos visuomenėje. Rusakalbių bendruomenė ir profesionali televizijos žmonių bendruomenė aštriai smerkė ir priešinosi pokyčiams, kurie žymiai apribojo piliečių teisėtą prieigą prie informacijos šaltinių jiems suprantama kalba", — teigė ji.

  Zacharova pridūrė, kad tai yra politizuotas Latvijos valdžios požiūris, tačiau oficialiai prieiga prie Rusijos kanalų Baltijos šalyje vis tiek išliks.

  "Formaliai išlieka techninė galimybė prisijungti prie Rusijos televizijos kanalų Latvijoje, su sąlyga, kad bus tik dalis papildomų brangesnių transliuojamų paketų. Mes dar kartą atkreipiame savo Europos partnerių dėmesį į tokios praktikos neatitikimą Rygos demokratiniams standartams ir tarptautiniams įsipareigojimams užtikrinant nemokamą Rygos televizijos kanalų prieigą prie informacijos ir jos laisvas srautas", — sakė ji.

  Latvijos Saeima praėjusią savaitę patvirtino elektroninės žiniasklaidos įstatymo pataisas dėl kalbų kvotų televizijoje. Nuo 2021 metų liepos mėnesio 80 procentų televizijos programų bus transliuojamos Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės kalbomis.

  Latvijos deputatai neslėpė, kad pataisos tiesiogiai susijusios su kanalu "Rusija-RTR", kurio transliacija buvo uždrausta trims mėnesiams nuo 2019 metų sausio.

  Rusijos žiniasklaidos priespauda Baltijos šalyse

  Baltijos šalių valdžios institucijos sistemingai kenkia Rusijos žiniasklaidai. Lietuvoje liepos mėnesį teismas nusprendė užblokuoti prieigą prie Sputnik Lietuva respublikos teritorijoje. Maskva sukritikavo Lietuvos veiksmus.

  Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas sakė, kad Lietuva nusprendė "atsikratyti Sputnik", nes tai, ką agentūra transliuoja, prieštarauja pagrindinių vietinių kanalų politikai". Liepos pabaigoje LRTK priėmė sprendimą iki rugpjūčio 1-osios atnaujinti prieigą prie Sputnik Lietuva interneto svetainės.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad Sputnik susidūrė su "atviru persekiojimu" Lietuvoje, nepaisant to, kad agentūra veikia, visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistikos standartų.

  Dar šia tema

  Politologas: Latvija gali tik generuoti agresiją prieš Rusiją
  "Geriausias visų pusių kompromisas": Latvija ragina pritarti suderintai BelAE deklaracijai
  Tegai:
  žodžio laisvė, Latvija, Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos