09:11 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos prezidento straipsnyje pažymima, kad bandymai pakeisti Antrojo pasaulinio karo rezultatus, kurie šiandien pastebimi Vakaruose, kelia grėsmę taikaus vystymosi principams

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Rusijos prezidento Vladimiro Putino straipsnis bus neteisingai interpretuotas Vakaruose: jis bus laikomas konfrontaciniu, nors iš tikrųjų Rusijos vadovas ištiesia ranką tarptautiniams partneriams, RIA Novosti pareiškė Vokietijos politologas Aleksandras Raras.

  Putinas parašė straipsnį apie Antrąjį pasaulinį karą pavadinimu "75-ieji Didžiosios pergalės metai: bendra atsakomybė už istoriją ir ateitį". Putinas rašo, kad bandymai pakeisti pasaulinio karo rezultatus, kurie šiandien pastebimi Vakaruose, kelia grėsmę taikaus vystymosi principams.  

  "Deja, šis straipsnis Vakaruose bus įvertintas kaip konfrontacinis, Rusija bus apkaltinta ketinimu perrašyti istoriją ir Molotovo-Ribentropo pakto reikšmę savo interesais. Tačiau tiesa ta, kad Putino straipsnis siūlo kitokį požiūrį, pagrindą pokalbiui tarp istorikų, jame yra naujų ir labai svarbių istorinių faktų apie sunkius 1938 ir 1939 metus", — pasakė Raras.

  "Manau, kad šis straipsnis yra ištiesta ranka iš Rusijos pusės Vakarams, kad nebūtų nusirista į propagandą Antrojo pasaulinio karo istorijos atžvilgiu ir būtų palaikomas dialogas, pagrįstas šiandien pirmą kartą paskelbtais to laiko dokumentais. Jis leistų pasiekti tikrovišką ir teisingą įvykių supratimą", — pridūrė jis.

  Pasak eksperto, Vakaruose "šiandien užmirštas arba nebepopuliarus" istorinis faktas, kad Didžioji Britanija, Prancūzija ir Lenkija "iš pradžių labai glaudžiai bendradarbiavo su Hitleriu per Čekijos padalijimą ir Austrijos anšliusą". Šiuo atžvilgiu Maskva siekia užtikrinti, kad "istorija nebūtų naudojama prieš ją kaip ginklas, ypač pateisinant NATO plėtrą į Rytus", atsižvelgiant į tai, kad Rusija šiandien Vakaruose suvokiama kaip TSRS įpėdinė.

  Raras pabrėžė, kad "istorinis diskursas ar dialogas dabar yra nepaprastai svarbus, svarbesnis nei ankstesniaisiais metais" ir kad jis turi "remtis faktais, o ne kažkokiomis prielaidomis ar propaganda, kad būtų nustatyta, jei bus įmanoma, tikroji XX amžiaus istorija".

  "Galiausiai Putino straipsnyje pateiktas politinis pasiūlymas yra labai svarbus — reikia dėti visas pastangas įveikti naują chaosą tarptautiniuose santykiuose. Vienpolis pasaulis tampa daugiapoliu, ir Vakarai, nuolatiniai JT Saugumo Tarybos nariai, turėtų gerai žinoti, kaip bendromis pastangomis užtikrinti naujos pasaulio tvarkos stabilumą", — pasakė Raras.

  Rusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad kai kurios Europos šalys bando perrašyti istoriją. Rusijos Federacijos prezidentas pažymėjo, kad Rusija privalo užtikrinti tiesos apie Didįjį Tėvynės karą išsaugojimą ir atsispirti bandymams suklastoti jo istoriją.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos politikai šmeižia TSRS ir Rusiją už ES pinigus
  Istorikas papasakojo apie paskutinį Antrojo pasaulinio karo mūšį Europoje
  "Alibi rusofobijai pateisinti": Dūma įvertino Baltijos šalių pareiškimą dėl TSRS "kaltės"
  Vakarai smerkia Staliną už tai, ką ir patys darė
  Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, smerkiančią "Rusijos bandymus perrašyti istoriją"
  Lenkija sustabdė Čekijos teritorijos "okupaciją"
  75-osios Didžiosios Pergalės metinės: tarp melo ir istorinės tiesos
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Antrasis pasaulinis karas, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos