04:12 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Trečiadienį Rusija rengia paradus 75-osioms pergalės Didžiojo Tėvynės karo metinėms paminėti. Pagal tradiciją jie turėjo vykti gegužės 9 dieną, bet buvo perkelti dėl sunkios epidemiologinės padėties

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Šiandien Maskvoje, Raudonojoje aikštėje, vyko 75-osioms pergalės Didžiojo Tėvynės karo metinėms skirtas paradas.

  2020 metų balandžio mėnesio viduryje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dėl sunkios epidemiologinės padėties nusprendė atidėti paradą 75-osioms pergalės metinėms paminėti.

  © Sputnik / Host photo agency / Ilya Pitalev
  Parade dalyvavo daugiau kaip 14 tūkstančių karių, 234 vienetai istorinės ir modernios antžeminės karinės technikos. Nuotraukoje: beginkliai per karinį paradą

  Rusijos miestuose gegužės 9 dieną vyko aviacijos paradai ir šventiniai fejerverkai. Gegužės pabaigoje prezidentas paskelbė, kad Pergalės paradas vyks birželio 24 dieną. Būtent šią dieną prieš 75 metus buvo surengtas pirmasis Pergalės paradas. Pirmajam paradui vadovavo maršalas Konstantinas Rokosovskis, o priėmė jį maršalas Georgijus Žukovas. Jis tapo tapo masiškiausiu ir ilgiausiu Maskvoje.

  © Sputnik / Host photo agency / Ilya Pitalev
  Nuotraukoje: tankų palaikymo kovos mašina (BMPT) per karinį paradą.

  Parade Raudonojoje aikštėje dalyvavo daugiau nei 14 tūkstančių kariškių, daugiau nei 200 karinės įrangos vienetų ir 75 orlaiviai. Iškilmingą rikiuotę sudarė 40 pėstininkų įgulų iš ginkluotųjų pajėgų ir kitų teisėsaugos institucijų kariškių, karo universitetų studentų ir kariūnų, Suvorovo, Nachimovo mokyklų kariūnų.

  Президент РФ Владимир Путин принял участие в военном параде в ознаменование 75-летия Победы в Великой Отечественной войне
  © Sputnik / Сергей Пятаков
  Prieš paradą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kalbėjosi su veteranais. Kartu su Rusijos vadovu buvo valstybių vadovai, atvykę švęsti 75-osios pergalės metinės. Dešinėje prezidento rankoje sėdėjo veteranas, dar dešiniau — Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis taip pat aktyviai kalbėjosi su svečiais.

  Parade taip pat dalyvavo kariškiai iš 13 užsienio šalių: Azerbaidžano, Armėnijos, Baltarusijos, Indijos, Kazachstano, Kirgizijos, Kinijos, Moldovos, Mongolijos, Serbijos, Tadžikistano, Turkmėnistano ir Uzbekistano. Baltarusijai atstovavo garbės sargybos kuopa.

  Raudonojoje aikštėje buvo parodyti kai kurie 1945 metų istorinio parado elementai. Pavyzdžiui, parado pradžioje buvo atliktas "Jubiliejinis maršas". Jį atliko parado orkestras iš 900 muzikantų.

  Военный парад в ознаменование 75-летия Победы
  Фотохост-агентство
  Paradui vadovavo Rusijos Federacijos armijos sausumos pajėgų vadas generolas Olegas Saliukovas (dešinėje), gynybos ministras Sergejus Šoigu (kairėje) vedė paradą.

  Buvo suformuota 11 istorinių kariuomenės padalinių su istorine uniforma, įskaitant grupę su Didžiojo Tėvynės karo frontų vėliavomis, taip pat pėstininkų ir milicijos, pilotų, jūreivių, inžinierių, žvalgybininkų ir pasieniečių kuopos.

  © Sputnik / Dmitry Astakhov
  Rusijos Federacijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas ir Maskvos bei visos Rusijos patriarchas Kirilas prieš karinį paradą

  Mechanizuotoje kolonoje pasirodė 234 istorinės ir modernios antžeminės karinės įrangos vienetai. Pirmą kartą Raudonojoje aikštėje buvo pristatytas BMP-2 su "Berežok" kovos skyriumi, priešlėktuvinės artilerijos sistema "Derivacija-PVO", modernizuoti tankai T-80BVM, "Armata" su 57 mm koviniais moduliais ir T-90M su patobulintomis charakteristikomis. Reaktyvinių raketų sistema "Tornado-S", vidutinio nuotolio karinės oro gynybos sistema Buk-M3, priešlėktuvinės raketos S-300B4, sunkiosios liepsnosvaidžio sistemos TOS-2, "Bal" pakrančių raketų sistema ir S-350 priešlėktuvinių raketų sistema.

  © Sputnik / Host photo agency / Ilya Pitalev
  Iš viso paradas truko 1 valandą ir 15 minučių. Trečiadienį orai Rusijos sostinėje šilti ir saulėti

  Aviacijos parado dalyje dalyvavo 75 orlaiviai, keturi penktosios kartos naikintuvai Su-57 ir keturi viršgarsiniai naikintuvai MiG-31K su viršgarsinių raketų sistema "Kinžal".

  Военный парад в ознаменование 75-летия Победы
  Фотохост-агентство
  Kariškiai prieš prasidedant kariniam paradui.

  Prieš septyniasdešimt penkerius metus Pergalės parade dalyvavo tik viena užsienio valstybė. Ši garbė teko Lenkijos kariuomenės atstovams, jie nužygiavo pro mauzoliejų kartu su I-ojo Baltarusijos fronto konsoliduotu pulku. Šiandien Raudonojoje aikštėje žygiavo 13 šalių kariuomenių padaliniai: Azerbaidžano, Armėnijos, Baltarusijos, Uzbekistano, Indijos, Kazachstano, Kirgizijos, Kinijos, Moldovos, Mongolijos, Serbijos, Tadžikistano ir Turkmėnistano — kiekviename padalinyje po 70 žmonių.

  © Sputnik / Host photo agency / Evgeny Biyatov
  Nuotraukoje: T-34-85 tankai per karinį paradą, skirtą 75-osioms pergalės metinėms paminėti

  Europos šalims atstovavo ministrai ir ambasadoriai. Ambasadoriai atstovavo Vokietijai, Prancūzijai, Čekijai. Į paradą taip pat atvyko Venesuelos užsienio reikalų ministras ir Indijos bei Turkmėnistano gynybos ministrai.

  © Sputnik / Vladimir Sergeev
  Kaip Putinas pažymėjo savo kalboje prieš paradą, "mes visada prisiminsime, kad nacizmą sutriuškino tarybiniai žmonės". Būtent jiems "teko pagrindinė kovos su nacizmu našta, ir būtent TSRS žmonės sugebėjo nugalėti "visišką blogį"

  Šiandien ceremonijai vadovavo Sausumo pajėgų vyriausiasis vadas, armijos generolas Olegas Saliukovas. Gynybos ministras Sergejus Šoigu priėmė paradą. Lygiai dešimtą ryto jie pasirodo aikštėje, stovėdami puošniuose "Aurus" kabrioletuose, kuriais apvažiavo visus dalyvaujančius parade padalinius. Panašiai Žukovas ir Rokosovskis, jodami kavalerijos žirgais Orlikas ir Poliusas, pasveikino 1945 metų birželio 24 dieną susirinkusius kombinuotus Didžiosios Tėvynės karo fronto pulkus.

  Военный парад в ознаменование 75-летия Победы
  Фотохост-агентство
  Priešlėktuvinės raketos ir patrankų sistemos "Shell-SA" per karinį paradą

  Paradas prasidėjo iškilminga Rusijos prezidento Vladimiro Putino, kuris kartu su garbingais svečiais užėmė vietą centrinėje tribūnoje, kalba. Prieš 75 metus Georgijus Žukovas kalbėjo iš mauzoliejaus tribūnos. Abi kalbos turi daug bendro. Tiek Žukovas, tiek Putinas pabrėžė lemiamą Raudonosios armijos vaidmenį pergalėje prieš nacistinę Vokietiją. Būtent sovietų kariai nugalėjo pagrindines Vermachto pajėgas, sunaikindami 75 procentus vokiečių tankų ir lėktuvų.

  © Sputnik / Host photo agency / Sergey Pyatakov
  Veteranas prieš prasidedant kariniam paradui, skirtam pergalės 75-osioms metinėms paminėti

  Kaip ir prieš 75 metus, paradą užbaigia kombinuotas orkestras. 1945 metų birželio 24 dieną muzikantai atliko maršą "Šlovė Tėvynei", šiandien jų palikuoniai — dainą "Pergalės diena".

  Tegai:
  paradas

  Svarbiausios temos