06:49 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Trampas pažadėjo perpus sumažinti JAV karių skaičių Vokietijoje iki 25 tūkst. karių, nes Berlynas vėluoja sumokėti NATO

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Maskva atidžiai stebi JAV skelbimus dėl dalies amerikiečių kontingento perkėlimo iš Vokietijos į Lenkiją, jei reikės, imsis visų priemonių Rusijos ir jos sąjungininkų saugumui užtikrinti, sakė RIA Novosti Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruška.

  "Be abejo, mes atidžiai stebime Vašingtone skelbiamus pranešimus apie galimą amerikiečių kontingento dalies perkėlimą iš Vokietijos į Lenkiją", — sakė jis.

  "Be abejo, mes pažvelgsime į tai ne tik iš karinių padarinių regioniniam saugumui pusės, atsižvelgdami į teisėtus Rusijos ir mūsų sąjungininkų, pirmiausia Baltarusijos, interesus, bet ir turėdami omenyje Rusijos ir NATO steigiamąjį aktą, kuriame yra aljanso įsipareigojimai susilaikyti nuo papildomo didelių karinių pajėgų dislokavimo", — teigė užsienio reikalų viceministras.

  Aleksejus Puškovas
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Anot jo, "akivaizdu, kad JAV gali pažeisti šį tarptautinį dokumentą". 

  "Vašingtonas nuosekliai naikina visus kitus materialius karinio saugumo pagrindus Europoje, pasitraukdamas iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties, oficialiai pranešdamas dalyvaujančioms valstybėms apie pasitraukimą iš Atviro dangaus sutarties, o anksčiau ir nutraukęs susitarimo dėl ĮGE sutarties pritaikymo ratifikavimą", — pabrėžė jis.

  "Todėl atidžiai stebėsime, ką JAV kariuomenė galiausiai darys Europoje, ir prireikus imsimės visų būtinų priemonių teisėtiems Rusijos gynybos ir saugumo interesams užtikrinti", — teigė Gruška.

  Anksčiau Trampas teigė perpus sumažinsiąs JAV karių skaičių Vokietijoje iki 25 tūkst. karių, nes Berlynas vėluoja sumokėti NATO. Lenkija pareiškė, kad yra pasirengusi finansuoti Amerikos kariuomenės buvimą jos teritorijoje ir pasiūlė JAV dislokuoti nuolatinę amerikiečių šarvuotąją diviziją, prisiimdama apie 1,5–2 milijardus dolerių išlaidų.

  Be to, šis pasiūlymas buvo pateiktas ne pagal dvišalius NATO principus. Duda pasiūlė pavadinti bazę "Fort Trump".

  Dar šia tema

  Lietuvos ambasadorius RF paragino ieškoti "šviesių praeities vietų" šalių istorijoje
  EP narys iš Lenkijos skundėsi dėl per gero Vokietijos ir Prancūzijos požiūrio į Rusiją
  Tegai:
  kariuomenė, Lenkija, Vokietija, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos