01:27 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Rusijos prezidento, humanitarinė pagalba šaliai tada buvo "siunčiama ne dėl technologinių nelaimių ar kai kurių gamtos reiškinių, bet kaip skurdžiausiai pasaulio šaliai, kad jos gyventojai nemirtų iš bado"

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Prezidentas Vladimiras Putinas interviu kanalui "Rossija 1" metu sakė, kad vyriausybės pastaraisiais metais pasiekti laimėjimai ekonomikai suteikia galimybę tikėtis išeities iš esamos padėties su minimaliais nuostoliais.

  Nafta, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Максим Богодвид

  Rusijos vadovas priminė situaciją, kuri susiklostė Rusijoje 1990 metais. Anot Putino, humanitarinė pagalba šaliai tada buvo "siunčiama ne dėl technologinių nelaimių ar kai kurių gamtos reiškinių, bet kaip skurdžiausiai pasaulio šaliai, kad jos gyventojai nemirtų iš bado". Jis pažymėjo, kad šalis negalėjo mokėti atlyginimų be išorinių paskolų ir žmonės mėnesius sėdėjo be pinigų.

  Putinas teigė, kad nuo 1999 iki 2019 metų šalies BVP padvigubėjo.

  "Tai, ką nuveikėme per pastaruosius metus, suteikia vilties, kad pagaliau išeisime iš šios situacijos oriai ir su minimaliais nuostoliais", — sakė Rusijos prezidentas.

  Rusijos vadovas pridūrė, kad net dabartinėmis sąlygomis valdžia orientuojasi į maždaug keturių procentų infliaciją. Tuo tarpu jis įvardijo šalies gyventojų gyvybių išsaugojimą svarbiausiu uždaviniu koronaviruso pandemijos kontekste.

  "Gyvenimas, piliečių sveikata yra kiekvienos valstybės pagrindas. Bet kurios valstybės. O pas mus, su mūsų teritorijomis, su mūsų demografinėmis problemomis, tai yra klausimų klausimas, be galo prioritetinis dalykas. Pirmiausia išsaugosime žmonių gyvybes ir sveikatą, o vėliau išspręsime likusias problemas. Visa kita eis po to", — sakė Vladimiras Putinas.

  Dar šia tema

  Rusija pernai tapo pagrindine Lietuvos prekybos partnere
  Rusija kuria savo naftos ir dujų chemijos ateitį
  Ekspertas: Lenkija atsisakys ilgalaikių sutarčių su Rusija, o ne jos dujų
  Trampas teigė, kad jam lengviau susitvarkyti su Rusija nei su demokratais
  Tegai:
  ekonomika, Rusija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos