07:37 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos URM atstovas užsiminė apie JAV žvalgybos ryšius su narkotikų kontrabanda

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. JAV žvalgyba, kuri kaltina Rusiją sąmokslu su Talibanu, yra susijusi su prekyba narkotikais, sakė televizijos kanalo "Rossija 1" eteryje Rusijos prezidento specialusis įgaliotinis Afganistane, Užsienio reikalų ministerijos Azijos antrojo departamento direktorius Zamiras Kabulovas.

  "Tai yra daugybė atpildų iš ten buvusių projektų, tų pačių nuostabių amerikiečių žvalgybos agentų, kurie kaltina mūsiškius, dalyvavimas narkotikų kontrabandoje. Jie turi lėktuvus iš Kandaharo, iš Bagramo, skraido bet kur be leidimo — į Vokietiją, į Rumuniją. Juk toks verslas. Kiekvienas afganas Kabule jums pasakys, net tingus žmogus yra pasirengęs kalbėti šia tema. Tai paslaptis, kuri visiems jau atsibodo. Visi numojo ranka", — sakė diplomatas.

  Anksčiau laikraštis "The New York Times" su nuoroda į anoniminius Amerikos žvalgybos atstovus rašė, kad Rusijos karinė žvalgyba pasiūlė atlygį su Talibanu susijusiems kovotojams už išpuolius prieš amerikiečių kareivius Afganistane. Tačiau nebuvo pateikta jokių įrodymų.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija straipsnį pavadino netikru.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas laiko straipsnį "užsakymu".

  Baltieji rūmai, Pentagono ir JAV žvalgyba teigė, kad nėra jokių paskelbtų duomenų įrodymų, ir kad Trampas nebuvo apie tai informuotas.

  Rusijos ambasada JAV pareikalavo, kad Vašingtonas tinkamai reaguotų į grėsmes, kurių sulaukia diplomatai.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Trampui rečiau pranešama apie ryšius, "susijusius su Rusijos grėsme"
  "Tiesioginis smūgis". Politologas apie naujus raginimus įvesti sankcijas Rusijai
  "Tai turi būti padaryta nedelsiant": už ką JAV iš tikrųjų nubaus Rusiją
  Tegai:
  Rusija, JAV

  Svarbiausios temos