17:56 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Estijos užsienio reikalų ministras teigė, kad vyriausybė svarsto galimybę sekti Latvijos pavyzdžiu dėl televizijos kanalo transliavimo

  VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. RT ir MIA "Rossija segodnia" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian pakomentavo Estijos galimybę uždrausti RT kanalo transliaciją po Latvijos.

  "Po beveik savaitės Estija prisijungė prie kampanijos, kuria siekiama apsaugoti ispanų ir arabų kalbomis kalbančius gyventojus nuo RT. Dabar mūsų kanalas taip pat gali būti uždraustas. Sekant Latvijos ir Lietuvos pavyzdžiu. QED", — cituoja ją RT.

  Anksčiau Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu teigė, kad šalies vyriausybė svarsto galimybę, sekant Latvijos pavyzdžiu, uždrausti RT televizijos kanalų transliavimą šalyje. Ministras pridūrė, kad prieš priimant sprendimą, bus atlikta analizė, siekiant patvirtinti, kad tai yra teisingas žingsnis "įgyvendinti finansines sankcijas".

  Praėjusią savaitę Latvijos nacionalinė elektroninių žiniasklaidos priemonių taryba (NEPLP) uždraudė septynių RT kanalų retransliavimą ir paragino tą patį padaryti ir kitas Europos Sąjungos nares. Draudžiami kanalai buvo RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary, RT TV.

  Tuomet Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) nusprendė atsiliepti į kaimyninės šalies raginimą ir drausti transliuoti kanalą. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius komisijai taip pat rekomendavo uždrausti RT transliacijas.

  Baltijos šalių valdžios ne kartą trukdė Rusijos žiniasklaidos darbą. Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė apie aiškius koordinuotos šių valstybių linijos požymius. Rusijos žiniasklaidos priespaudos Baltijos šalyse atvejai "aiškiai parodo, ko praktiškai verti demagoginiai teiginiai apie Vilniaus, Rygos ir Talino atsidavimą demokratijos ir žodžio laisvės principams", pažymėjo Rusijos URM.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Titovas: Lietuvos valdžia pažeidžia įstatymus, primesdama gyventojams vienintelį požiūrį
  Estija svarsto galimybę uždrausti RT kanalų transliavimą
  Tegai:
  RT, Baltijos šalys, Margarita Simonian

  Svarbiausios temos