14:00 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (109)

  Liepos 8 dieną Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) paskelbė sustabdysianti televizijos programų RT, RT HD, RT Español, RT Documentary HD ir RT Documentary programų retransliavimą ar platinimą internetu

  VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija parengs atsakomųjų priemonių, skirtų Rusijos žiniasklaidos darbui apriboti Baltijos šalyse, pasiūlymus, sakė oficiali ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova, praneša RIA Novosti.

  "Dabar mes — turiu omenyje Rusijos užsienio reikalų ministeriją — nagrinėjame atitinkamus apeliacinius skundus ir tai darome siekdami parengti pasiūlymus dėl priemonių priėmimo", — trumposios spaudos konferencijos metu teigė Zacharova.

  Liepos 8 dieną Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) paskelbė sustabdysianti televizijos programų RT, RT HD, RT Español, RT Documentary HD ir RT Documentary programų retransliavimą ar platinimą internetu.

  LRTK pirmininkas Mantas Martišius teigė, kad nuo liepos 9 dienos sustabdoma transliacija, nes "RT kontroliuoja Dmitrijus Kiseliovas, kuris įtrauktas į asmenų, kuriems taikomos ES sankcijos, sąrašą".

  Anksčiau Latvija uždraudė RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary ir RT TV kanalų transliavimą, savo sprendimą argumentuodama tuo, kad jie neva priklauso Dmitrijui Kiseliovui, MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui, kuriam taikomos ES sankcijos.

  Tačiau atkreiptinas dėmesys į tai, kad Dmitrijus Kiseliovas yra MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o RT vadovauja Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios įmonės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama.

  Anksčiau Estijoje buvo uždrausta Sputnik Estija veikla.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad Latvijos, Lietuvos ir Estijos veiksmai RT kanalų atžvilgiu yra ciniškas įsipareigojimų žiniasklaidos laisvei pažeidimas. Anot jos, keista, kad "dar nė vienas tos pačios Europos Sąjungos valstybės pareigūnas nepakomentavo šiurkštaus žodžio laisvės pažeidimo ir kovos su kitaip mąstančiais Baltijos šalyse".

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (109)

  Dar šia tema

  RF Taryba paragino URM atkreipti dėmesį į Sputnik ir RT situaciją Baltijos šalyse
  Perspektyvos link: JAV pripažino Rusijos aukso strategijos veiksmingumą
  Tegai:
  Baltijos šalys, žodžio laisvė, Rusijos žiniasklaida, Marija Zacharova, Rusija

  Svarbiausios temos