10:31 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Tam tikra ligų dinamika išliks, kol apie 70 procentų gyventojų persirgs ir bus įgytas kolektyvinis imunitetas arba kol pasirodys vakcina nuo koronaviruso

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Greičiausiai Rusijoje nebus antrosios COVID-19 infekcijos bangos, nes antroji banga būdinga toms šalims, kurios laikosi griežtesnio karantino, sakė Agasi Tavadian, Ekonominių tyrimų centro statistikos ir modeliavimo ekspertas.

  "Nedaug žmonių laikėsi karantino Rusijoje, mažiau nei 80 procentų, o tai būtina norint sustabdyti ligos plitimą. Viena vertus, dėl tokios nedisciplinos bus ilga pandemijos "uodega", infekcijų skaičius bus nemažas, tačiau, kita vertus, neturime tikėtis antros bangos. Ligos dinamika išliks tam tikru lygiu ir tokia išliks tol, kol persirgs apie 70 procentų gyventojų ir susidarys kolektyvinis imunitetas arba pasirodys vakcina nuo koronaviruso, kuri taip pat užtikrins reikiamą imunitetą", — RIA Novosti cituoja Tavadianą.

  Anot mokslininko, masinis skiepijimas bus pradėtas ne anksčiau kaip kitais metais.

  "Dabar kuriama apie 150 vakcinų, iš kurių 23 jau yra "bandymų su žmonėmis" etape, kitos dar nepasiekė šio etapo. Iš jų keturios yra paskutinėse bandymo stadijose ir tik viena vakcina yra patvirtinta masinei vakcinacijai. Tačiau vis tiek reikia statyti gamyklas ampulių gamybai. Sukurti logistinius kanalus jų paskirstymui. Turime vykdyti kampanijas ir įtikinti žmones skiepytis šiomis vakcinomis", — įsitikinęs jis.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Jis paaiškino, kad visa tai šaliai, pagal teigiamą scenarijų, bus padaryta pirmąjį kitų metų ketvirtį.

  Anot mokslininko, antroji banga kelia grėsmę šalims, kuriose buvo griežtai laikomasi karantino ir dirbtinai žymiai sumažėjo atvejų skaičius. Todėl infekcijų banga, susijusi su silpstančiu izoliacijos režimu, bus ypač pastebima.

  "Sprendžiant iš infekcijų dinamikos, Rusijoje laukiamos kritinės sergančių žmonių masės, taigi ir kolektyvinio imuniteto, iki rugsėjo mėnesio tikrai nebus. Greičiausiai ir toliau išliks dabartinis sergamumo lygis, kai sveikatos apsaugos sistema gali susidoroti su krūviu", — teigė jis.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 13,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 580 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Sveikatos apsaugos ministerija paragino pasiskiepyti nuo gripo COVID-19 fone
  Mokslininkai paaiškino klaidingus koronavirusų tyrimų rezultatus
  Tegai:
  Rusija, koronavirusas, mokslininkas

  Svarbiausios temos