20:59 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešama, kad pirmąjį bandymo etapą planuojama užbaigti lapkritį. Mašinoje įrengtas skaitmeninis autopilotas, padidintas naudojimo nakties sąlygomis efektyvumas

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Rusijoje prasidėjo naujausio transportinio ir kovinio sraigtasparnio Mi-8AMTŠ-VN skrydžio bandymai, RIA Novosti pranešė kontroliuojančiosios bendrovės "Rusijos sraigtasparniai" ("Rostech" dalis) generalinis direktorius Andrejus Boginskis.

  "Sraigtasparnių kūrimas vyksta lygiagrečiai su bandymų ir konstravimo darbais. Nacionalinis sraigtasparnių inžinerijos centras jau pradėjo skrydžius. Vyksta aktyvus darbas su nauju lokatoriumi, kad jis galėtų būti pagamintas iki rudens", — RIA Novosti cituoja Boginskio žodžius.

  Savo ruožtu "Rostech" aviacijos klasterio pramonės direktorius Anatolijus Serdiukovas pareiškė, kad Mi-8AMTŠ-VN techninė išvaizda buvo suformuota atsižvelgiant į sraigtasparnių kovinio naudojimo patirtį šiuolaikiniuose kariniuose konfliktuose. Visų pirma, padidinto galingumo aukštybiniai varikliai, nauja nešančioji sistema, išplėsta ginklų sudėtis, sustiprinta apsauga ir kitos modernizuoto sraigtasparnio savybės padidina transporto priemonės kovines galimybes ir leidžia ją naudoti specialioms operacijoms sudėtingiausiomis sąlygomis.

  Новейший транспортно-боевой вертолет Ми-8АМТШ-ВН
  Rusijos naujausias transporto ir kovinis sraigtasparnis Mi-8AMTŠ-VN

  "Pirmąjį bandymo etapą planuojama užbaigti lapkritį. Po to prie skrydžių prisijungs dar dvi tokio tipo mašinos", — pasakė Serdiukovas.

  Anksčiau "Ulan-Udės aviacijos gamyklos" (yra "Rusijos sraigtasparnių" dalis) generalinis direktorius Leonidas Belychas interviu RIA Novosti pranešė, kad Rusijos gynybos ministerijos naujų specialios paskirties sraigtasparnių Mi-8AMTŠ-VN pristatymus planuojama pradėti 2020 metais. Prieš tai "Rusijos sraigtasparnių" generalinis direktorius Andrejus Boginskis pareiškė, kad Rusijos gynybos ministerija gaus pirmąją dešimties naujausių Mi-8AMTŠ-VN sraigtasparnių partiją 2020–2021 metais.

  MiG-31, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Нина Падалко

  Sraigtasparnis Mi-8AMTŠ-VN turi atnaujintą ginkluotės sudėtį. Pagrindine ypatybe tapo dviejų 12,7 mm kalibro kulkosvaidžių panaudojimas. Modernizuotas sraigtasparnis taip pat aprūpintas nauja skrydžių ir navigacijos įranga. Siekiant padidinti kovinį pajėgumą, buvo pritaikytas "stiklo kabinos" ir patikimų analoginių prietaisų kombinacijos principas.

  Mašinoje įrengtas skaitmeninis autopilotas, padidintas naudojimo nakties sąlygomis efektyvumas. Yra stabilizuota optinė ir elektroninė sistema, paieškos prožektorius su infraraudonųjų spindulių ir dviejų diapazonų apšvietimo įranga. Sraigtasparnis pritaikytas naktinio matymo akinių naudojimui.

  Mi-8AMTŠ-VN įrengtas gynybos kompleksas LSZ-8VN, kuris automatiškai atpažįsta raketų paleidimą į sraigtasparnį, sukuria trikdžius jų nutaikymo galvutėms ir išmeta apgaulingus šiluminius taikinius. Įgulos kabina ir pagrindiniai sraigtasparnio komponentai yra apsaugoti naujais titano lydinio šarvais. Personalo apsaugai krovinių skyriaus grindys, taip pat sraigtasparnio šonai iki iliuminatorių lygio yra padengti nuimamais palengvintais kevlariniais šarvais.

  Tegai:
  Rusija, ginkluotė, sraigtasparnis

  Svarbiausios temos