09:33 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot senatoriaus, tokiu būdu šių šalių vadovybė nori padidinti savo svarbą. Jis taip pat pažymėjo, kad Vašingtonas gali saugiai išvesti visą savo kariuomenę iš Europos

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Rusijos Federacijos tarybos narys Aleksejus Puškovas pakomentavo JAV prezidento Donaldo Trampo, kuris abejoja, kad JAV turėtų ginti Vokietiją nuo Rusijos, pareiškimą.

  Anksčiau Amerikos vadovas savo Twitter tinklalapyje išreiškė pasipiktinimą dėl to, kad Vokietijai reikia karinės Vašingtono paramos.

  "Vokietija už energiją moka Rusijai milijardus dolerių per metus. O mes turime apsaugoti Vokietiją nuo Rusijos. Kas čia per verslai? Be to, Vokietija labai vėluoja su savo 2 % NATO įnašu. Taigi, mes išvedame kai kuriuos kariuomenės padalinius iš Vokietijos!" — parašė Trampas.

  Savo ruožtu Rusijos senatorius pažymėjo, kad iš Rusijos nekyla jokios "grėsmės" Vokietijai, taip pat Europai.

  "Lenkai ir baltai apie tai šaukia, tačiau tik tam, kad padidintų savo svarbą. JAV gali saugiai išvesti visą savo kariuomenę iš Europos", — savo Twitter parašė Puškovas.

  Anksčiau Pentagono vadovas Markas Esperis teigė, kad iš viso iš Vokietijos bus išvesta beveik 12 tūkstančių JAV kariškių, kurių didžioji dalis (6,4 tūkst.) keliaus namo, o likusi dalis bus perkelta į NATO šalis Europoje, įskaitant Italiją ir Belgija.

  JAV pajėgų būstinę Europoje planuojama perkelti iš Belgijos Monso miesto, informavo generolas Tod Waltersas, JAV pajėgų Europoje vadas ir aukščiausiasis NATO jungtinių pajėgų Europoje vadas. Monse dabar dislokuota NATO sąjungininkų pajėgų vyriausiojo vado Europoje būstinė.

  Baltijos valstybių valdžios reguliariai deklaruoja apie "Rusijos grėsmę" ir prašo JAV ir NATO suteikti joms "atgrasymo" ir "apsaugos" priemones. Lenkija pasisako panašiai.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada neužpuls nė vienos NATO valstybės. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai supranta, kad Maskva neketina nieko pulti, ir tiesiog naudojasi pretekstu, siekdama dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų prie Rusijos sienų. Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl aljanso pajėgų sutelkimo Europoje.

  Kaip pažymėjo karo ekspertas, atsargos pulkininkas Viktoras Litovkinas, visi Vakarų politikų ir ekspertų teiginiai apie galimą "grėsmę iš Rytų" yra skirti "išmaitinti" Amerikos karinį-pramoninį kompleksą, kuris dėl to gauna didžiulius užsakymus.

  Dar šia tema

  NATO net nesvajoja: kaip vyko neplaninė Rusijos kariuomenės kovinės parengties patikra
  Kremlius pakomentavo JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" grėsmę
  Dujos ir Izraelis: kaip Europa rado dar vieną Rusijos pakaitalą
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", Baltijos šalys, Aleksejus Puškovas

  Svarbiausios temos