23:19 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak straipsnio autoriaus, "Sprut-SDM1", kurią Indija ketina įsigyti iš Rusijos, puikiai tinka priešintis Kinijos tankams

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Savaeigė prieštankinė patranka "Sprut-SDM1", kurią Indija gali nusipirkti iš Rusijos, efektyviai kovos su galimo priešo karine technika. Tokią nuomonę išreiškė lenkų leidinys "Defense24".

  Anksčiau Indijos leidinys "Economic Times", cituodamas karinius šaltinius, pranešė, kad šalies Vyriausybė leido užsienyje pirkti lengvuosius tankus, atsižvelgiant į karinę konfrontaciją su Kinija Rytų Ladache. Tarp galimų variantų "Economic Times" paminėjo "Sprut SDM-1", kurių techninės charakteristikos yra panašios į Indijos armijos eksploatuojamų T-72 ir T-90 tankų.

  "Sprut" dėl savo mažos masės, kompaktiško dydžio ir kolosalios ugnies galios gali parodyti aukštą efektyvumą kaip alternatyva pagrindiniam šalies ginkluotųjų pajėgų tankui, kai naudojami nelygiame kalnuotame reljefe, mano straipsnio "Defence24" autorius.

  Jis pažymėjo, kad "Sprut-SDM1" puikiai tinka neutralizuoti Kinijos 15 tipo tanką, kurį Liaudies išlaisvinimo armija [Kinijos kariuomenė — Sputnik] naudoja "darbui" kalnuose.

  "Sprut-SD" yra rusų savaeigė prieštankinė patranka. Ji skirta kovoti su tankais ir kitomis šarvuotomis transporto priemonėmis bei priešo jėga kaip oro pajėgų, jūrų pėstininkų ir specialiųjų pajėgų dalis. "Sprut-SDM1" yra modernizuota pabūklo versija.

  Авиадесантная самоходная противотанковая пушка 2С25 Спрут-СД
  © Sputnik / Алексей Куденко
  Savaeigė prieštankinė patranka "Sprut-SDM1"

  Tarp Kinijos ir Indijos tęsiasi ilgalaikis teritorinis ginčas dėl teisės į kalnuotą vietovę Kašmyro šiaurėje, taip pat dėl beveik 60 000 kvadratinių kilometrų šiaurės rytinėje Arunačal Pradešo valstijoje. Faktinė kontrolės linija, pakeičianti šiame regione valstybės sieną, eina Ladacho regione. 1962 metų rudenį šis ginčas peraugo į pasienio karą. 1993 ir 1996 metais KLR ir Indija pasirašė susitarimus palaikyti taiką ginčijamose teritorijose.

  Padėtis regione pablogėjo gegužės pradžioje, kai kalnų ežero Pangong Co rajone tarp dviejų šalių kariškių kilo daug konfliktų. Po to Indija ir Kinija, vykdydamos de facto kontrolę, ėmė stiprinti savo karines pajėgas Ladache. Naujas įtampos etapas prasidėjo po to, kai birželio 15 ienos vakare Galvano slėnyje, Ladache, susimušė abiejų šalių kariškiai.

  Dar šia tema

  Kodėl Indija pasirengusi išleisti 2 mlrd dolerių Rusijos naikintuvams MiG-29 ir Su-30
  "Kliudys bet kokį taikinį Rusijoje": kokia nauja ginkluotė kuriama JAV
  Rusiški ginklai: kokį greitį išvysto greitaeigis šarvuotis "Strela"
  Rusijoje prasidėjo naujausio puolamojo sraigtasparnio bandymai
  Tegai:
  tankai, tankas, ginkluotė, Rusija

  Svarbiausios temos