09:16 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pažymima, kad jei tyrimas bus atliktas, kaip tikėtasi, pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina bus rusiška

  VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Pirmoji vakcina nuo koronaviruso Rusijoje bus užregistruota per dešimt dienų, praneša RIA Novosti, cituodama tiesioginių investicijų fondo vadovo Kirilo Dmitrijevo interviu "Rossija 24" televizijos kanale.

  "Žinoma, visas procedūras vykdys Sveikatos apsaugos ministerija. Jie jau yra gavę pirmuosius tiek pirmojo, tiek ir antrojo tyrimo etapų rezultatus. Jie mato, kad rezultatai yra labai geri", — sakė jis.

  Jei tyrimas bus atliktas, kaip tikėtasi, pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina bus rusiška. Vaistą planuoja gaminti "Alium" ir "R-Pharm".

  Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška paskelbė, kad bus baigti vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, klinikiniai tyrimai. Jis pabrėžė, kad valdžios institucijos ketina spalio mėnesį pradėti masinę vakcinaciją. Pirmiausia bus skiepijami specialiųjų grupių atstovai, tame tarpe gydytojai ir mokytojai.

  Ekspertai vaistus sukūrė kartu su Gynybos ministerija. Liepos pabaigoje iš karo ligoninės buvo išleista antroji 20 savanorių grupė. Kiekvienam iš jų išsivystė imuninis atsakas, nebuvo rasta jokių šalutinių reiškinių ar komplikacijų.

  Taip pat klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti "Vektor" centras, lapkritį jis planuoja pradėti gaminti vakciną.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kiek vakcinų nuo COVID-19 pasieks Lietuvą
  Rusijoje baigti klinikiniai koronaviruso vakcinos tyrimai
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Rusija

  Svarbiausios temos