11:07 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (101)

  Vis dėlto, pasak ministerijos vadovo, pirmiausia vaistą reiktų suteikti tiems rusams, kurie tiesiogiai dirba su pacientais ir su rizikos grupėmis

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Iš užsienio gauta daugybė užklausų dėl naujos Rusijos vakcinos nuo koronaviruso įsigijimo, tačiau Rusija jos neparduos, kol neaprūpins savo vidaus rinkos, žurnalistams sakė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraško.

  Rusiškoji vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

  "Kol kas nieko neparduodame (užsienyje). Gauname daugybę skambučių, tačiau pirmiausia turime pagaminti vakcinas vidaus rinkai. Vyksta procesas", — sakė ministras, atsakydamas į klausimą, kurios šalys parodė susidomėjimą pirkti šį Rusijos gaminį.

  Anot ministro, "pirmiausia vakcina turėtų būti skiriama tiems, kurie tiesiogiai dirba su pacientais ir su rizikos grupėmis". Tokiu tarpu vakciną planuojama siųsti "į visus regionus tam tikrų kategorijų piliečiams".

  "Pirmoji vakcina bus gauta šį mėnesį. Planuojame ją nusiųsti į visus regionus, kad žmonės pamatytų. Gamyba jau prasidėjo", — cituoja ministrą RIA Novosti.

  Taip pat jis pranešė, kad ir pats planuoja pasiskiepyti.

  Atsakydamas į klausimą apie galimą naujos vakcinos poveikį reprodukcinei sistemai, Muraško sakė, kad "apskritai nėra duomenų, ribojančių vakcinos naudojimą", tačiau "nereiktų skiepytis prieš patį nėštumą".

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (101)

  Dar šia tema

  Prancūzijos laikraštis viršelyje pavaizdavo Putiną, apsirengusį Bondo kostiumą
  Virusologas įvertino Rusijos skiepų nuo koronaviruso saugumą
  Rusija pirmoji pasaulyje užregistravo vakciną nuo koronaviruso
  Tegai:
  koronavirusas, vakcina, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Rusija

  Svarbiausios temos