08:40 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (362)

  Anksčiau Lietuva paskelbė, kad sudarė 32 Baltarusijos pareigūnų, kurių atžvilgiu ketinama imtis tam tikrų priemonių, sąrašą

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Rusija sureagavo į Lietuvos planus įtraukti Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką į sąrašą asmenų, kuriems gali būti taikomos sankcijos, tiksliau — draudimas atvykti į šalį.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pavadino tai kišimusi į kaimyninės šalies reikalus.

  "Minskas gauna gelžbetoninį argumentą, patvirtinantį Vakarų kišimąsi į Baltarusijos vidaus reikalus", — parašė ji savo Facebook paskyroje.

  Savo ruožtu Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas teigė, kad "prasideda politinė Lukašenkos apgultis ir tiesioginė politinė opozicijos parama". Anot jo, pati situacija, kai valstybės vadovui taikomos sankcijos, — neregėta. Kartu senatorius yra įsitikinęs, kad Vilnius žengia tokį žingsnį, nes mano, kad "iš Minsko nebus jokios reakcijos".

  "Asmeninės sankcijos valstybės vadovui, su kuriuo yra palaikomi diplomatiniai santykiai, tai nėra tiesiog skandalas — tai neregėta. Įvesdamas sankcijas Lukašenkai, Vilnius puikiai žino: tokios sankcijos — tai pretekstas bent jau atšaukti Baltarusijos ambasadorių ir sumažinti diplomatinių santykių su Lietuva lygį. Rimta provokacija — ir kurso, kaip nuversti Lukašenką, demonstravimas", — savo "Telegram-kanale" rašė Puškovas.

  Anksčiau Lietuva parengė 32 Baltarusijos pareigūnų, kuriems gali būti taikomos sankcijos, sąrašą. Į jį taip pat įtrauktas Lukašenka. Kaip teigė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius, sąrašas jau pateiktas tvirtinti Vidaus reikalų ministerijai. Bus taikomas tik draudimas atvykti.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (362)

  Dar šia tema

  Vilniuje — pilietinė akcija Baltarusijai ir jos teisėtam prezidentui Lukašenkai palaikyti
  Nausėda: Baltarusijos ateitis neturėtų priklausyti "tik nuo geros Rusijos valios"
  Nacionalinių sankcijų sąrašą siūloma papildyti 300 Baltarusijos jėgos struktūrų darbuotojų
  Tegai:
  prezidento rinkimai, sankcijos, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija, Linas Linkevičius, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos