11:36 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau JT paskelbė duomenis, pagal kuriuos Rusijos gyventojų skaičius 2020 metais, palyginti su 2019 metais, padidėjo dviem milijonais. Pasak ekspertų, tai galima paaiškinti tik Krymo gyventojų skaičiaus prijungimu

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. JT statistika, iš kurios darytina išvada, kad Krymo gyventojai taip pat priskiriami prie Rusijos gyventojų, yra faktiškai Rusijos Krymo statuso pripažinimas, mano Federacijos Tarybos Konstitucinių įstatymų ir valstybės kūrimo komiteto narė, Krymo regiono senatorė Olga Kovitidi.

  Rusijos gyventojų skaičius 2020 metais, palyginti su 2019 metais, išaugo dviem milijonais žmonių — iki 145,9 mln., rodo JT medžiaga. Kaip RIA Novosti paaiškino Rusijos Plechanovo ekonomikos universiteto Regioninės plėtros tyrimų kiekybinių metodų laboratorijos vadovė Jelena Jegorova, tokį staigų skaičiaus padidėjimą galima paaiškinti tik tuo, kad organizacija Krymo gyventojus pradėjo laikyti rusais.

  "JT prireikė daugiau nei šešerių metų, kad pamatytų Rusijos sudėtyje visą pusiasalį su daugiau nei dviejų milijonų gyventojų respublika", — pasakė Kovitidi RIA Novosti.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovą jame surengto referendumo, kuriame didžioji dauguma Krymo Respublikos ir Sevastopolio rinkėjų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį.

  Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą yra pareiškusi, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "galutinai uždarytas".

  Dar šia tema

  Pasivaikščiojimas paplūdimiu geroje kompanijoje: Krymas be saviizoliacijos
  Ukraina paskelbė ketinanti įslaptinti dalį "Krymo susigrąžinimo" plano
  Krymas paragino Kijevą neišsigalvoti "NATO laivų Kerčės sąsiauryje"
  Krymo totoriai įvertino JAV nuolatinio atstovo ESBO pareiškimą apie kankinimus
  Provansas Kryme. Geriausios žydinčių levandų laukų nuotraukos pusiasalyje
  Tegai:
  Krymas, Rusija, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)

  Svarbiausios temos