10:33 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas, panorėję Vakarų stebėtojai galėtų aplankyti kiekvieną Baltarusijos rinkimų apylinkę

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Baltarusija pasiūlė Vakarams įrankius nepriklausomam rinkimų stebėjimui, tačiau tie išdidžiai atsisakė, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamas jaunimo forume "Prasmių teritorija".

  "Jei ESBO nebūtų užėmusi tokios pozicijos ir nepareikštų išdidžiai, kad štai jūs pakvietėte mus ne per tuos laikotarpius, per kuriuos mums norisi, nors niekas nepriėmė sprendimų dėl terminų. Jie buvo pakviesti, jie turėjo atvykti, ten nebuvo jokių apribojimų pagal stebėtojų skaičių, jie netgi galėtų nusiųsti į kiekvieną rinkimų apylinkę, jie atsisakė", — pasakė Lavrovas.

  "Dabar jie bando diktuoti savo sąlygas. Jei jie atvažiuotų ir kaip nepriklausomi stebėtojai užfiksuotų pažeidimus, galbūt, tada jie turėtų daugiau teisių bandyti stumti savo vertinimus. Jie išdidžiai atsisakė suverenios valstybės — ESBO narės kvietimo", — RIA Novosti cituoja ministro žodžius.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka — Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų. Pirmosiomis dienomis akcijos buvo slopinamos saugumo pajėgų, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, buvo naudojamos ašarinės dujos, vandens patrankos, garsinės granatos, guminės kulkos. Po to teisėsaugos institucijos nutraukė jėgos naudojimą prieš mitinguotojus.

  Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta daugiau nei 6700 žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau kaip 120 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia pranešė apie trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva kelia rimtą grėsmę Baltarusijai
  Lukašenka apkaltino Vakarus "tiesioginiu kišimusi" į situaciją Baltarusijoje
  Latvija ir Estija nusprendė įvesti individualias sankcijas Baltarusijai
  Tegai:
  Sergejus Lavrovas, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos