09:02 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau paaiškėjo, kad Rusijos diplomatinės atstovybės darbuotojas turi palikti Austriją iki rugsėjo 1 dienos dėl šnipinėjimo bylos

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Maskva paskelbė Austrijos diplomatą persona non grata. Tai buvo veidrodinis atsakas į panašius Vienos veiksmus, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau paaiškėjo, kad Rusijos diplomatinės atstovybės darbuotojas privalo palikti Austriją iki rugsėjo 1 dienos dėl šnipinėjimo bylos. Austrijos užsienio reikalų ministerija patikslino, kad rusų elgesys "prieštarauja diplomatinių santykių konvencijai".

  Viena
  © Sputnik / Владимир Песня

  Į Rusijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas respublikos ambasadorius Johanesas Aigneris, jam pareikštas "ryžtingas protestas dėl nepagrįsto Austrijos sprendimo".

  Rusijos parlamento Aukštųjų rūmų Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas priminė, kad pastaraisiais mėnesiais įvyko keli panašūs incidentai, ir pavadino tai bloga tendencija. "Reikia pagalvoti, kodėl tai vyksta, kas vadovauja šiai antirusiškai kampanijai", — sakė senatorius.

  Praėjusią savaitę Norvegijos užsienio reikalų ministerija nusprendė išsiųsti vieną iš Rusijos diplomatų iš šalies po to, kai šis neva kontaktavo su Norvegijos "šnipu". Maskva išreiškė Norvegijos užsienio reikalų ministerijai protestą.

  1961 metais Vienos konvencija dėl diplomatinių santykių suteikia priimančiajai valstybei teisę bet kuriuo metu ir nenurodant priežasties paskelbti bet kokį diplomatinį darbuotoją persona non grata.

  Diplomatinių atstovybių darbuotojai yra apsaugoti nuo baudžiamosios ir civilinės bei administracinės atsakomybės (išskyrus atvejus, kurie konkrečiai numatyti konvencijoje) diplomatine neliečiamybe. Nors jie privalo laikytis priimančiosios šalies įstatymų, jų padarytos nusikalstamos veikos nereiškia, kad jie turi būti areštuoti.

  Persona non grata statusas yra vienintelis būdas apsaugoti priimančiąją valstybę nuo užsienio diplomatų. Išsiuntimas yra kraštutinė priemonė ir paprastai tai būna susiję su šnipinėjimu ("veikla, nesuderinama su diplomatiniu statusu") arba gali būti naudojamas kaip simbolinis nepasitenkinimo ženklas.

  Dar šia tema

  Reaguodama į Prahos veiksmus Rusija išsiuntė du Čekijos diplomatus
  Norvegija išsiunčia Rusijos diplomatą "šnipų skandalo" fone
  Tegai:
  diplomatas, Austrija, Rusija

  Svarbiausios temos