09:12 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo tarpu Peskovui buvo sunku pasakyti, ar Rusijos gydytojai atliks papildomus tyrimus, kad nustatytų tinklaraštininko būklės priežastis

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Rusijos ir Vokietijos gydytojų atlikta Aleksejaus Navalno būklės analizė sutampa, tačiau išvados skiriasi, žurnalistams sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

  Anot jo, žemos cholinesterazės faktą Rusijos gydytojai nustatė per pirmąsias valandas Omsko ligoninėje ir atropinas, apie kurį dabar kalba ir naudoja Vokietijos gydytojai, buvo pradėtas naudoti per pirmąją paciento buvimo intensyvios terapijos skyriuje valandą. Bet cholinesterazės lygio sumažėjimo priežastis dar nenustatyta, analizės nerodo konkrečios medžiagos.

  "Tokiu būdu, jūs, ko gero, patys aiškiai galėsite atsekti, pati medicininė analizė absoliučiai sutampa tiek su mūsų gydytojais, tiek su vokiečių, tačiau išvados skiriasi", — sakė Peskovas.

  Tuo tarpu jam buvo sunku pasakyti, ar Rusijos gydytojai dar atliks kokius nors papildomus tyrimus, kad nustatytų šios Navalno būklės priežastis.

  "Aš tiesiog nežinau analizių kiekio, informacijos kiekio, kuriuos gali duoti analizės. Mes su jumis nesame specialistai... Kremlius tame nenusimano, mes neimame ir nenagrinėjame analizių ir į analizių rezultatus mes nežiūrime, visiškai beprasmiška žiūrėti, mes tame nenusimanome", — RIA Novosti cituoja prezidento spaudos sekretorių.

  Jis patvirtino, kad kreipėsi į Rusijos gydytojus, norėdamas sužinoti apie jų kolegų iš Vokietijos duomenis ir patikslinti tam tikrą medicininę informaciją.

  Aleksejus Navalnas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Одиноков

  "Paprastas žmogus iš viso nežino žodžio "cholinesterazė". Iki vakar aš taip pat nežinojau, kas tai yra. Mes paklausėme: vyrukai, o kas tai yra, kas yra ši cholinesterazė ir ar jūs ją matėte. Jie [rusų gydytojai — Sputnik] sakė: taip, tai yra pirmas dalykas, kurį mes padarėme, ir iš tikrųjų tai matėme iškart, ir tai buvo iškart aišku", — papasakojo Peskovas.

  Kremliaus atstovas patikslino, kad yra daugybė medikamentų, slopinančių cholinesterazę, be to, jie aktyviai naudojami medicinoje.

  "Tokių vaistų yra daug. Tačiau cheminiai tokio vaisto komponentai nebuvo užfiksuoti. Ir nei vokiečiai, nei mūsiškiai dar neatsakė į klausimą, kas slopino cholinesterazę", — pridūrė Rusijos prezidento spaudos sekretorius.

  Peskovo paklausė, ar įmanoma nustatyti medžiagą, kuri sukėlė tokią reakciją.

  "Tame ir klausimas. Deja, mes jos neradome. Ir jei mūsų kolegos iš Vokietijos tai suras, mes būsime tik dėkingi jiems", — pabaigė jis.

  Ketvirtadienį lėktuvas, kuriuo Navalnas skrydo iš Tomsko į Maskvą, skubiai nusileido Omske, nes opozicionierius pasijuto blogai. Jis buvo paguldytas į greitosios medicinos pagalbos ligoninę Nr. 1, regiono sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad pacientas yra reanimacijoje. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš anksčiau padarė prielaidą, kad Navalnas apsinuodijo. Ligoninėje buvo pareikšta, kad apsinuodijimas yra tik viena iš galimų Navalno būklės priežasčių, hospitalizuotasis gauna visą reikiamą pagalbą, tačiau yra komoje.

  Anot ligoninės vadovybės, nebuvo nustatyta jokių nuodų ir jų pėdsakų buvimo paciento kraujyje ar šlapime, gydytojai pagrindine Navalno diagnoze laiko medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurių smarkiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje.

  Šeštadienį jis buvo pervežtas į Berlyno "Šaritė" kliniką.

  Navalno gabenimas iš Omsko ligoninės į Vokietiją, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Александр Кряжев

  Kaip pirmadienį pranešė "Šaritė", gydytojai išsiaiškino, kad Aleksejus Navalnas apsinuodijo cholinesterazės inhibitorių grupės substancija, konkreti medžiaga nėra žinoma, atliekami papildomi tyrimai. Dabar tinklaraštininkas išlieka komos būsenos. Jo būklė vertinama kaip sunki, tačiau rimtos grėsmės jo gyvybei nėra.

  Kaip RIA Novosti pranešė Pirogovo centro anesteziologijos ir reanimacijos skyriaus viršininkas Borisas Teplychas, Navalno apsinuodijimo versiją svarstė Rusijos gydytojai jau pirmą dieną, tačiau patvirtinimo nerado. Anot jo, jie kalba apie klinikinius duomenis, o ne apie pačią medžiagą, kurios dar nerasta.

  Kalbant apie Navalnui paskirtą atropiną, Teplychas pažymėjo, kad šio preparato injekcijos jam buvo paskirtos Omske nuo pirmosios priėmimo minutės, o vėliau buvo svarstomas jo pakartotinio įvedimo poreikis. Be to, tokios cheminės reakcijos organizme buvimas yra įmanomas tiek dėl kitų vaistų vartojimo, tiek dėl natūralios ligos eigos, teigė medicinos ekspertas.

  Dar šia tema

  "Peržengė ribas": Rusijos ambasada apie Linkevičiaus komentarą dėl Navalno sveikatos
  Gydytojai sutiko išleisti Navalną gydytis užsienyje
  Vokietijoje Navalnui suteiktas "kanclerio svečio" statusas
  Tegai:
  Dmitrijus Peskovas, Kremlius, Rusija

  Svarbiausios temos