01:22 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Anksčiau buvo pranešta, kad Rusijos Federacija susitarė dėl vaisto gamybos penkiose šalyse. Turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus  

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Gamalėjaus centrui buvo suteiktas leidimas atlikti vakcinos nuo koronaviruso po registracijos tyrimus, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos sveikatos apsaugos ministeriją.

  Šis vaistas tapo pirmąja pasaulyje vakcina nuo COVID-19, ji buvo pavadinta "Sputnik V". Ekspertai ją sukūrė remiami Rusijos tiesioginių investicijų fondo. Ekspertai pabrėžė, kad klinikinių tyrimų metu pas visus savanorius atsirado antikūnai, nė vienas asmuo neturėjo rimtų komplikacijų.

  Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas Kirilas Dmitrijevas pranešė, kad fondas yra gavęs paraiškų iš daugiau nei 20 šalių įsigyti milijardą dozių vietinio vaisto. Tuo pat metu jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinų gamybos penkiose šalyse. Anot jo, turimi pajėgumai leidžia paruošti 500 milijonų dozių per metus.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 23,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 810 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Lietuviams patariama susilaikyti nuo lankymosi renginiuose
  Julija Tymošenko prijungta prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato
  Tegai:
  koronavirusas, vakcina, Rusija

  Svarbiausios temos