16:56 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (347)

  Rusijos diplomatai mano, kad savo veiksmais Vilnius tik "įsiūbuoja padėtį", užuot leidęs kaimyninės šalies žmonėms išspręsti padėtį savo jėgomis

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija įvertino Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teiginius apie situaciją Baltarusijoje.

  Rusijos diplomatai teigė, kad Lietuvos politiko komentarai "kelia atvirą pasipiktinimą", o jo kaltinimai kaimyninės šalies valdžios institucijoms "nepagarba savo žmonėms" yra netinkami.

  "Sunku įvertinti tai kitaip nei kišimąsi į kitos valstybės vidaus reikalus. Tai, kad paskelbdamos tariamą Baltarusijoje vykusių rinkimų "neteisėtumą", Lietuvos valdžios institucijos viešai vadina Lukašenką "buvusiu prezidentu", taiko jam sankcijas. Vilnius suteikė prieglobstį vienai iš rinkimuose dalyvavusių kandidačių ir rengia jos susitikimus ne tik su pačios Lietuvos vadovybe, bet ir su aukšto rango JAV ir ES šalių atstovais, ragindamas imtis "ryžtingų tarptautinių veiksmų", — pažymėjo ministerija.

  Anot Rusijos užsienio reikalų ministerijos, tokie Vilniaus žingsniai tik "įsiūbuoja situaciją", o pats Lietuvos diplomatijos vadovas primeta baltarusiams "teisingą" savo požiūrį, užuot leisdamas kaimyninės šalies žmonėms padėtį išspręsti savarankiškai.

  "Turime pasakyti, kad atviras kišimasis į kaimyninės valstybės reikalus tapo įprasta Vilniui, kuris aktyviai dirba su vadinamosios Rusijos nesisteminės opozicijos atstovais. Tik nereikia pamiršti, kad noras gesinti gaisrą pilant žibalą gali būti labai pavojingas ir tokių technologinių bandymų mėgėjams", — rašoma pranešime.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai.

  Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. 

  Interviu Sputnik Lietuva Tarptautinių santykių tarybos prie Rusijos prezidento narys Bogdanas Bezpalka teigė, kad Lietuva siekia pakeisti Baltarusijos valdžią iš Lukašenkos į vakarietiškesnę. Tuo pat metu Lietuva tuo domisi ne tik politiškai, bet ir ekonomiškai, nes vienas pagrindinių Vilniaus ir Minsko prieštaravimų yra Baltarusijos atominės elektrinės klausimas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (347)
  Tegai:
  Baltarusija, Linas Linkevičius, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos