17:48 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (101)

  Kartu pažymima, kad jei žmogus neseniai sirgo koronavirusu, jis turi apie tai pranešti gydytojui, kuris nuspręs, ar atlikti papildomus tyrimus

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Jokių testų, įskaitant koronaviruso ir antikūnų testą, nereikia atlikti prieš vakcinaciją nuo COVID-19, tai netaikoma tyrimams po registracijos — įvairūs testai bus imami iš savanorių, RIA Novosti pasakojo Gamalėjaus centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

  "Poregistracinių tyrimų metu bus imamasi daugybės testų. Kalbant apie civilinę apyvartą, jokių testų nereikia", — sakė jis.

  Kartu jis patikslino, kad jei žmogus neseniai sirgo koronavirusu, jis turi apie tai pranešti gydytojui, kuris nuspręs, ar atlikti papildomus tyrimus.

  Rusijos vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

  "Vienintelis dalykas yra tas, kad jei žmogus sako, jog neseniai sirgo, tada gydytojas turi nuspręsti, ar verta ką nors patikrinti, ar ne. Taigi, papildomų tyrimų nenumatyta", — aiškino jis.

  Jei asmuo, sergantis COVID-19, yra besimptomis ir nežino apie savo ligą, pats pasiskiepija nuo koronaviruso, tai neturės įtakos ligos eigai, RIA Novosti pasakojo Gamalėjaus centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

  "Ne, neatsispindės", — sakė jis, atsakydamas į atitinkamą klausimą.

  Rusijos sveikatos ministerija anksčiau užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną, skirtą COVID-19 prevencijai, kurią sukūrė Gamalėjaus epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu (RDIF). RDIF vadovas Kirilas Dmitrijevas pranešė, kad fondas gavo paraiškas iš daugiau nei 20 šalių įsigyti milijardą dozių vakcinų nuo koronaviruso. Taip pat jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinų gamybos penkiose šalyse, turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus.

  Antradienį Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerija išleido leidimą Gamalėjaus centrui atlikti poregistracinius koronaviruso vakcinos tyrimus.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (101)

  Dar šia tema

  Skelbiamos rekomendacijos kandidatams, lankantiems gyventojus namuose
  Lietuvos Vyriausybė paskelbė vaizdo įrašą su COVID-19 prevencijos instrukcijomis
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Rusija

  Svarbiausios temos