03:43 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo ligoninės darbuotojai, "žmonės, neturintys medicininio išsilavinimo, nustato diagnozes, kalba apie gydymą, manipuliuoja informacija"

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Omsko gydytojai atvirame laiške apie tinklaraštininko Aleksejaus Navalno gydymą pareiškė, kad jo šalininkai nustato "politinę" diagnozę, kuri neturi nieko bendra su medicina, ir "bando apjuodinti" gydytojus.

  Trečiadienį penki gydytojai parašė atvirą laišką apie Navalno išgelbėjimą. Atvirame laiške, kuriuo disponuoja RIA Novosti, medikai pakomentavo gydytojams adresuotus pareiškimus ir išreiškė savo požiūrį į susidariusią situaciją. Kaip pažymėta laiške, jo rašymo priežastimi tapo "aštri liberalios bendruomenės reakcija į Omsko gydytojų veiksmus".

  "Aleksejaus Navalno šalininkai visais įmanomais būdais mėgina apjuodinti tuos, kas išgelbėjo jo gyvybę. Žmonės, neturintys medicininio išsilavinimo, diagnozuoja, kalba apie gydymą, manipuliuoja informacija. Tuo tarpu nė vienas iš jų nebuvo jo būklės liudininkas ir nėra susipažinęs su itin profesionaliais ir reikalaujančiais papildomų žinių analizių ir tyrimų rezultatais. Tiesą sakant, mes susiduriame su tokiu reiškiniu kaip "politinė" diagnozė, neturinti nieko bendra su medicina", — rašo laiško autoriai.

  "Šiuos žmones labiau domina priėmimo skyriaus sanitarinis mazgas, kuris šiuo metu yra remontuojamas, nei objektyvus faktų apie paciento savijautą vertinimas. Jie buvo gauti pasitelkus modernią įrangą, kuria aprūpintas šis medicinos centras", — nurodė gydytojai.

  "Privedė iki to, kad Omsko gydytojus pradėjo lyginti su Moljero komedijų herojais, kuriems pagrindiniai gydymo metodai buvo dėlės ir kraujo nuleidimas. Tai yra įžūlus gydytojų, kurie beveik dvi dienas psichologiškai labai sunkioje aplinkoje gelbėjo paciento gyvybę, įžeidimas", — rašoma laiške. Autoriai pažymi, kad "tikras gydytojas neatsižvelgia į politiką", tačiau Omsko gydytojai dabar "įtraukiami į politinį procesą".

  Omsko srities medicinos bendruomenės vardu laišką pasirašė sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Sergejus Bystruškinas, Omsko valstybinio medicinos universiteto rektorė Marija Livzan, nusipelnęs Rusijos Federacijos gydytojas ir Omsko garbės pilietis Maratas Adyrbajevas, Omsko regioninės gydytojų asociacijos pirmininkas Vadimas Berežnojus, Visos Rusijos "liaudies fronto" regioninės būstinės Omsko srityje pirmininkas Jurijus Novikovas.

  Ketvirtadienį lėktuvas, kuriuo Navalnas skrido iš Tomsko į Maskvą, skubiai nusileido Omske, nes opozicionierius pasijuto blogai. Jis buvo paguldytas į greitosios medicinos pagalbos ligoninę Nr. 1, regiono sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad pacientas yra reanimacijoje. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš anksčiau padarė prielaidą, kad Navalnas apsinuodijo. Ligoninėje buvo pareikšta, kad apsinuodijimas yra tik viena iš galimų Navalno būklės priežasčių, hospitalizuotasis gauna visą reikiamą pagalbą, tačiau yra komos būklės.

  Anot ligoninės vadovybės, nebuvo nustatyta jokių nuodų ir jų pėdsakų buvimo paciento kraujyje ar šlapime, gydytojai pagrindine Navalno diagnoze laiko medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje.

  Šeštadienį jis buvo pervežtas į Berlyno "Šaritė" kliniką.

  Aleksejus Navalnas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Одиноков

  Kaip pirmadienį pranešė "Šaritė", gydytojai išsiaiškino, kad Aleksejus Navalnas apsinuodijo cholinesterazės inhibitorių grupės substancija, konkreti medžiaga nėra žinoma, atliekami papildomi tyrimai. Dabar tinklaraštininkas išlieka komos būsenos. Jo būklė vertinama kaip sunki, tačiau rimtos grėsmės jo gyvybei nėra.

  Kaip RIA Novosti pranešė Pirogovo centro anesteziologijos ir reanimacijos skyriaus viršininkas Borisas Teplychas, Navalno apsinuodijimo versiją svarstė Rusijos gydytojai jau pirmą dieną, tačiau patvirtinimo nerado. Anot jo, jie kalba apie klinikinius duomenis, o ne apie pačią medžiagą, kurios dar nerasta.

  Kalbant apie Navalnui paskirtą atropiną, Teplychas pažymėjo, kad šio preparato injekcijos jam buvo paskirtos Omske nuo pirmosios priėmimo minutės, o vėliau buvo svarstomas jo pakartotinio įvedimo poreikis. Be to, tokios cheminės reakcijos organizme buvimas yra įmanomas tiek dėl kitų vaistų vartojimo, tiek dėl natūralios ligos eigos, teigė medicinos ekspertas.

  Dar šia tema

  "Peržengė ribas": Rusijos ambasada apie Linkevičiaus komentarą dėl Navalno sveikatos
  Lėktuvas su Navalnu atvyko į Berlyno Šėnefeldo oro uostą
  Vokietijoje Navalnui suteiktas "kanclerio svečio" statusas
  Tegai:
  apnuodijimas, Rusija

  Svarbiausios temos