07:39 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kariškis už išdavystę gali sulaukti iki 20 metų kalėjimo. Pranešama, kad šiuo metu jis yra sulaikytas

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Barnaule areštuotas Strateginių raketų pajėgų karininkas, perdavęs slaptus duomenis Ukrainos gynybos ministerijai, praneša RIA Novosti su nuoroda į FSB.

  "Barnaulo mieste buvo sulaikytas Strateginių raketų pajėgų karys, kuris rinko ir perdavė valstybės paslaptį sudarančią informaciją Ukrainos gynybos ministerijos pagrindiniam žvalgybos direktoratui", — rašoma pranešime.

  Pagal straipsnį "Valstybės išdavystė" jam gresia iki 20 metų kalėjimo. Atsakovas buvo sulaikytas. Informacija nebuvo patikslinta.

  Netoli Barnaulo yra to paties pavadinimo raketų blokas, ginkluotas mobiliosiomis "Topol" raketų sistemomis. Šiuo metu junginys yra pertvarkomas su "Yars" kompleksais.

  Pastaraisiais metais Rusijoje buvo užfiksuotos išdavystės — tiek iš civilių, tiek iš kariuomenės specialistų pusės. Naujausi atvejai yra buvusio žurnalisto ir dabar "Roscosmos" vadovo patarėjo Ivano Safronovo, Kursko regiono vidaus reikalų skyriaus vadovo Dmitrijaus Borzenkovo, kelių Juodosios jūros laivyno kariškių ir Uralo ambasadoriaus padėjėjo Aleksandro Vorobjovo sulaikymas.

  Baudžiamosios bylos neatskleidžiamos dėl slaptumo, geriausiu atveju pranešama, kurioje šalyje sulaikytasis kaltinamas — dažniausiai tai Ukraina ar NATO šalys.

  Dar šia tema

  Iš Baltarusijos į Lietuvą negali patekti šimtai sunkvežimių
  Paaiškėjo politinių partijų numeriai Seimo rinkimuose
  Tegai:
  šnipinėjimas, NATO, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos