22:16 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos vadovo teigimu, nepaisant pandemijos sukeltų sunkumų, šalies atsargos auga, be to, peržengtas problemų pikas ekonomikoje

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Nepaisant pandemijos, Rusijos aukso ir užsienio valiutos atsargos auga, ir tai yra svarbu, nes tai leis įvykdyti socialinius įsipareigojimus, interviu televizijos kanale "Rossija 1" pasakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

  "Nepaisant sunkumų, mūsų atsargos didėja. Tai sukuria papildomą saugos pagalvę. Tai svarbu. Tai nėra panacėja nuo visų bėdų, tačiau tai yra svarbu — sukuria mums tam tikrą pasitikėjimą tuo, kad prireikus galėsime finansuoti, be kito ko ir socialinį mandatą", — pasakė Rusijos vadovas.

  Centrinio banko duomenimis, Rusijos tarptautiniai rezervai nuo liepos 31 dienos iki rugpjūčio 7 dienos padidėjo 1,5 proc. ir sudarė 600,7 mlrd. dolerių, ir viršijo 12 metų turėtą istorinį rekordą. Pažymėta, kad augimas susijęs su teigiamu valiutos kurso perkainojimu ir aukso kainų padidėjimu. Ši kaina mėnesio pradžioje pirmą kartą istorijoje viršijo 2000 dolerių už Trojos unciją, o rugpjūčio 7 dieną ji pasiekė naują istorinį rekordą — 2 089,2 dolerio. Po to auksas atpigo, nors pasaulinės rizikos ir toliau palaiko jo kotiruotes aukštesniame nei 1900 dolerių lygyje.

  Be to, Putinas pareiškė, kad Rusija peržengė problemų piką ekonomikoje.

  "Tikiuosi, kad pamažu pradėsime atsigauti. Manau, kad kitais metais šis atsigavimas bus užtikrintas", — pridūrė prezidentas.

  Putino teigimu, šalies ekonomika pandemiją išgyveno geriau dėl laiku priimtų Vyriausybės sprendimų.

  Įvertindamas dabartines naftos kainas Rusijos vadovas pažymėjo, jog naftos kaina galėtų būti didesnė nei dabartiniai 46 doleriai už barelį.

  "Būtų geriau, jei ji būtų šiek tiek didesnė", — sakė jis interviu.

  Naftos kainos ketvirtadienio dieną rodo neigiamą dinamiką kartu su sumažėjimu pasaulio fondų rinkose: 13:50 Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos laiku) duomenimis, lapkričio ateities sandorių kaina Šiaurės jūros prekės ženklo "Brent" naftos mišiniams sumažėjo 0,1 % — iki 46,12 dolerio už barelį.

  Dar šia tema

  Ekonomistas paskelbė apie "dviejų greičių" Europos grėsmę Lietuvos ekonomikai
  Tyrimas: po karantino kas penktas verslas lieka tik prie internetinės prekybos
  Išskirtinės priemonės: Rusija ir Kinija nusigręžė nuo dolerio
  Tegai:
  ekonomika, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos