19:19 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau vienas iš Rusijos ambasados ​​Norvegijoje darbuotojų buvo paskelbtas persona non grata po to, kai buvo areštuotas vyras, apkaltintas valstybės paslapčių perdavimu "Rusijos žvalgybos pareigūnui"

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Rusija išsiunčia Norvegijos ambasados patarėją dėl šnipinėjimo skandalo, informuotas šaltinis sakė RIA Novosti.

  "Išsiunčiamas Janis Flätas, Norvegijos ambasadoriaus ​​Rusijoje patarėjas", — sakė agentūros pašnekovas.

  Anksčiau vienas iš Rusijos ambasados ​​Norvegijoje darbuotojų buvo paskelbtas persona non grata po to, kai buvo areštuotas dėl kaltinimų valstybės paslapčių perdavimu "Rusijos žvalgybos pareigūnui".

  Norvegijos užsienio reikalų ministerija RIA Novosti teigė, kad jų diplomato išsiuntimą jie laiko "visiškai nepagrįstu", nes jis "nepažeidė jokių taisyklių".

  Rusijos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu atkreipė dėmesį į Oslo veiksmus, kuriuos Maskva vertino kaip destruktyvius ir "neišvengiamai neigiamai" veikiančius šalių santykius.

  Diplomato akreditacija baigsis per tris dienas. Po to jis turės palikti Rusiją. Norvegija paskyrė tą patį laikotarpį Rusijos diplomatinės atstovybės darbuotojui išvykti.

  Norvegijos šnipinėjimo skandalas

  Norvegijos policijos saugumo tarnyba (PST) rugpjūčio viduryje paskelbė sulaikiusi 50 metų vyrą, įtariamą valstybės paslapčių perdavimu "Rusijos žvalgybos pareigūnui".

  Vyrui pareikšti kaltinimai dėl informacijos perdavimo į užsienio valstybę, kuri "galėtų pakenkti pagrindiniams Norvegijos interesams". Dėl šio kaltinimo jam gresia iki 15 metų kalėjimo.

  Norvegijos užsienio reikalų ministerija RIA Novosti patvirtino, kad vienas iš Rusijos diplomatų buvo paskelbtas persona non grata. Rusijos diplomatinės atstovybės Osle vadovas Teimurazas Ramišvilis buvo informuotas apie šį sprendimą. Diplomato vardas nebuvo atskleistas.

  Dar šia tema

  Japonijos premjeras paskelbė atsistatydinantis
  Latvijos parlamentaras paragino derėtis "nekenčiama rusų kalba"
  Tegai:
  šnipinėjimas, Norvegija, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM)

  Svarbiausios temos