01:38 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos URM atstovės, Europa, "jei ir pradėjo pasinerti į tamsą", tai ne dėl 1939 metų Vokietijos ir Tarybų Sąjungos pasirašytos nepuolimo sutarties, o daug anksčiau, kai Vakarų sostinėse buvo pasirinkta šalies agresorės pamaloninimo politika

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Europos Komisijos bandymai eilinį kartą ieškoti paralelių tarp Tarybų Sąjungos ir nacistinės Vokietijos prieštarauja istorijai, faktams ir Niurnbergo tribunolo sprendimams, pareiškė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, praneša RIA Novosti.

  "Briuselyje tęsiama keista trumparegė Europos istorijos klastojimo ir perrašymo linija. O Europos Komisija vėl kartoja tezę, kurią mes vertiname kaip revizionistinę, — apie tai, kad būtent 1939 metų rugpjūčio 23 dieną Vokietijos ir Tarybų Sąjungos pasirašyta nepuolimo sutartis nugramzdino Europą į tamsą, kaip jie sako", — pasakė ji.

  Pasak jos, šiuo atžvilgiu būtina dar kartą priminti "istorinių spekuliacijų mėgėjams", kad Europa, "jei ir pradėjo pasinerti į tamsą", tai ne 1939 metų rugpjūčio 23 dieną, o daug anksčiau, kai Vakarų sostinėse buvo pasirinkta šalies agresorės pamaloninimo politika, o šios politikos apogėjumi tapo 1938 metų Miuncheno susitarimas.

  Dar šia tema

  75-ieji Didžiosios pergalės metai: bendra atsakomybė už istoriją ir ateitį
  Rusijos URM priminė Hitlerio planus paversti Baltijos šalis "žaliavos priedėliu"
  Tegai:
  Vokietija, TSRS, Europos Komisija (EK), Marija Zacharova, Rusija

  Svarbiausios temos