08:02 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išreiškė Maskvos poziciją dėl Baltarusijos padėties po rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Rusija pripažįsta Baltarusijos prezidento rinkimų teisėtumą, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

  "Baltarusijos valdžia pakvietė ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biurą dalyvauti rinkimų kontrolėje. Kodėl jie neatvyko? Tai iškart priverčia mus galvoti, kad iš tikrųjų pozicija dėl šių rinkimų rezultatų jau buvo parengta. Todėl kažkas gali abejoti rezultatais, bet aš, aš turiu visas priežastis abejoti, kad tie, kas abejoja, buvo visiškai sąžiningi", — interviu televizijos kanalui "Rossija 1" sakė Putinas.

  "Todėl mes remiamės prielaida, kad rinkimai įvyko. Mes — aš iškart tai padariau, mes pripažinome jų teisėtumą. Ir, kaip žinote, aš pasveikinau Aleksandrą Lukašenką laimėjus šiuose rinkimuose. Viskas", — pridūrė Rusijos prezidentas.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. 

  Po Baltarusijoje prasidėjusių protestų ES ir kai kurios kitos valstybės balsavimą pavadino "neteisėtu", o jo rezultatus "suklastotais" ir paskelbė apie pasirengimą įvesti sankcijas Minskui. Baltijos šalys, ypač Lietuva ir Lenkija, reikalauja ribojamųjų priemonių.

  Savo ruožtu Lukašenka tvirtina, kad respublikos "nepastovūs kaimynai" ne tik atvirai pareiškia savo poziciją dėl pakartotinių rinkimų šalyje, bet ir pradeda kištis į šalies vidaus reikalus bei daryti spaudimą valstybei.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Dar šia tema

  Sinkevičius sukritikavo Baltarusijos sprendimą atšaukti krovinius iš Klaipėdos uosto
  Baltarusijos "revoliucionieriai" bėga į Lietuvą. Jie čia nėra labai laukiami
  Konservatoriai pristatė Vyriausybei "paramos planą" Baltarusijos pilietinei visuomenei
  Tegai:
  Baltarusija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos