08:53 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (451)

  Rusijos ir Baltarusijos prezidentai telefonu aptarė bendrą situaciją Baltarusijoje, Putinas taip pat pasveikino Lukašenką su jo gimtadieniu

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Rusijos ir Baltarusijos prezidentai Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka susitarė artimiausiomis savaitėmis surengti susitikimą Maskvoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kremliaus pranešimą.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas naujienų agentūrai paaiškino, kad tikslios įvykio datos kol kas nėra.

  Prezidentai telefonu aptarė bendrą situaciją Baltarusijoje. Putinas taip pat pasveikino Lukašenką su jo gimtadieniu.

  "Patvirtinas abipusis nusiteikimas toliau stiprinti Rusijos ir Baltarusijos aljansą ir plėsti abipusiai naudingą bendradarbiavimą visose srityse", — sakoma Kremliaus spaudos tarnybos pranešime.

  Anksčiau interviu žurnalistui Sergejui Brilevui Putinas pareiškė, kad Rusija pripažįsta Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų teisėtumą. Jis pabrėžė, kad Maskva situacijos respublikoje atžvilgiu elgiasi santūriau nei JAV ir Europos šalys, kurios daro politinį spaudimą Minskui.

  Rusija, kaip pareiškė Putinas, yra pasirengusi vykdyti savo įsipareigojimus Sąjunginės valstybės ribose ir remiasi prielaida, kad padėtis Baltarusijoje vystysis taikiu būdu.

  Padėtis Baltarusijoje

  Po rugpjūčio 9 dienos Baltarusijos prezidento rinkimų visoje šalyje prasidėjo protestai.

  Oficialiais duomenimis, rinkimus laimėjo Lukašenka: CRK skelbia, kad jis surinko 80,1 procento balsų. Svetlaną Tichanovskają palaikanti opozicija nesutiko su rinkimų rezultatais.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos slopino veiksmus, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas prieš protestuotojus. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo išsklaidyti mitingus.

  Oficialiais duomenimis, per pirmąsias dienas buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, trys žmonės žuvo.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (451)

  Dar šia tema

  Baltarusijos "revoliucionieriai" bėga į Lietuvą. Jie čia nėra labai laukiami
  Putinas pripažino Baltarusijos prezidento rinkimus teisėtais
  Lietuvos URM nusivylė ES sankcijų Baltarusijai mastu
  Linkevičius: ES yra pasirengusi dalyvauti sprendžiant krizę Baltarusijoje
  Tegai:
  Baltarusija, Rusija, Aleksandras Lukašenka, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos