18:36 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad tai buvo atsakas į trijų diplomatinių Rusijos ambasados ​​Slovakijoje darbuotojų išsiuntimą

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Rusija išsiunčia tris Slovakijos ambasados ​​Maskvoje diplomatus, keršydama už trijų jos diplomatų išsiuntimą, praneša Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  "Rugpjūčio 31 dieną į Rusijos užsienio reikalų ministeriją buvo pakviestas Slovakijos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Peteris Priputenas, kuriam buvo pateiktas ryžtingas protestas dėl nepagrįsto trijų Rusijos ambasados ​​darbuotojų Slovakijoje išsiuntimo šių metų rugpjūčio mėnesį. Mes manome, kad šis nedraugiškas Bratislavos žingsnis prieštarauja tradicinei konstruktyvaus santykių tarp mūsų šalių vystymo dvasiai", — teigiama pranešime, paskelbtame ministerijos tinklalapyje.

  "Ambasadoriui buvo pranešta, kad Rusija, vadovaudamasi abipusiškumo principu, nusprendė išsiųsti iš Rusijos Federacijos tris Slovakijos ambasados ​​Maskvoje diplomatus", — pabrėžė ministerija.

  Anksčiau Slovakijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad trys Rusijos diplomatai, kurių veiksmai esą prieštarauja Vienos konvencijai dėl diplomatinių santykių, buvo išsiųsti iš respublikos.

  Be to, pasak Slovakijos užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretoriaus Jurajaus Tomago, Slovakijos generalinis konsulatas Sankt Peterburge piktnaudžiavo išduotomis vizomis, todėl kitos NATO ir ES valstybės narės teritorijoje buvo įvykdytas nusikaltimas. Jis tiksliai nenurodė, ką būtent tai reiškia šiuo atveju. Savo ruožtu Rusijos ambasados ​​Bratislavoje atstovas Vladislavas Kulikovas teigė, kad ambasada šios informacijos nekomentuoja, ir patarė remtis atitinkamais Slovakijos kompetentingų institucijų komentarais.

  Dar šia tema

  Rusija sukurs naują pėstininkų kovos mašiną "Manul"
  Kremlius paneigė pranešimus apie "praleistą" Putino skambutį Trampui
  Tegai:
  Slovakija, Rusijos užsienio reikalų ministerija

  Svarbiausios temos