15:42 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (480)

  Rusijos užsienio reikalų ministras mano, kad geriausias būdas išspręsti problemas — Konstitucijos reforma, kuri padės užmegzti dialogą su pilietine visuomene

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Konstitucinė reforma Baltarusijoje padės organizuoti valdžios ir pilietinės visuomenės dialogą, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  "Baltarusijos prezidentas pasiūlė konstitucinę reformą. Pagal mūsų bendrą vertinimą, tai yra reforma, kuria visiškai įmanoma organizuoti dialogą su pilietine visuomene ir kuri turėtų leisti aptarti visus tuos klausimus, kurie rūpi vienai ar kitai Baltarusijos piliečių daliai", — sakė Lavrovas per savo kalbą Rusijos užsienio reikalų ministerijos pirmakursiams studentams ir MGIMO dėstytojams, taip pat Diplomatijos akademijai.

  Rusija mano, kad norint įveikti dabartinę padėtį Baltarusijoje nereikia tarpininkų iš kitų šalių paslaugų, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  "Mes norime, kad patiems baltarusiams būtų suteikta galimybė išspręsti savo problemas be jokio išorinio kišimosi. Mes matome daugelio Vakarų valstybių — tiek kaimyninės Ukrainos, tiek tolimų užjūrio šalių, turiu omenyje JAV ir Kanados — pagundą primesti tam tikrus būdus, kaip įveikti dabartinę padėtį Baltarusijos Respublikoje. Baltarusijos prezidentas reaguoja į tai. Manome, kad nereikia jokių įkyrių tarpininkų paslaugų", — sakė Lavrovas, kalbėdamas Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto pirmakursiams ir dėstytojams, taip pat Diplomatijos akademijai.

  Vakarų lyderių pareiškimai apie padėtį Baltarusijoje yra neetiški, jie rodo jų diplomatinių įgūdžių trūkumą, sakė Sergejus Lavrovas.

  "Pažiūrėkite, kokius pareiškimus apie tą pačią Baltarusijos situaciją pasakoja NATO generalinis sekretorius, Europos Sąjungos atstovai, Vakarų lyderiai, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos vadovai. Kokie pamokslai, sakomi tonu, kuris net neleidžia abejoti, kad visi turėtų tai suvokti kaip veiksmų vadovą", — sakė ministras per kalbą MGIMO studentams.

  "Tai yra diplomatinių įgūdžių, elementarių diplomatinių įgūdžių trūkumas. Tai yra neetiška ne tik diplomatiniu, bet ir žmogiškuoju požiūriu. Mes tai matome ir atkreipiame į tai dėmesį", — sakė Lavrovas.

  Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, o ne Lukašenka.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos protestus griežtai slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo naudoti jėgą, tačiau šalyje tebevyksta suėmimai. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, įskaitant daugiau nei 120 teisėsaugos pareigūnų.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (480)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja: opozicija pasirengusi aptarti tarpininkų dalyvavimą Baltarusijos klausimu
  Latvija ir Estija uždraudė Lukašenkai atvykti į šalį
  Seimo rinkimų kampanija — Baltarusija vietoj Lietuvos
  Tegai:
  Sergejus Lavrovas, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos