22:50 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot jo, atminties išsaugojimas yra valstybinės svarbos uždavinys, ir nors nereikia kabintis į praeitį, tik ja pasitikėdamas gali užtikrintai pereiti į ateitį

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Žmones, sutinkančius su istorijos perrašymu, galima vadinti kolaboracionistais, sakė Vladimiras Putinas.

  Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Алексей Никольский

  "Tie žmonės, kurie karo metu bendradarbiauja su priešu — jie, kaip žinia, visada ir visur buvo vadinami kolaborantais. Tačiau tuos, kurie šiandien sutinka su istorijos surašymo iniciatoriais, galima vadinti šių dienų kolaboracionistais", — per visos Rusijos atvirą vaizdo pamoką, kuri šiemet skirta 75-osioms Didžiosios pergalės metinėms paminėti, sakė Rusijos vadovas.

  Anot jo, atminties išsaugojimas yra valstybinės svarbos uždavinys, ir nors nereikia kabintis į praeitį, tik ja pasitikėdamas gali užtikrintai pereiti į ateitį.

  "Mes visi gerbiame savo didvyrius, žavimės jais, aukštiname jų drąsą ir atsparumą. Ir kuo daugiau išmokstame, tuo giliau suprantame: nėra sunkesnio ir tragiškesnio išbandymo nei karas. Juo bandoma atimti ateitį, sugriauti svajones ir palaužti likimus", — sakė Putinas.

  Kaip pažymėjo valstybės vadovas, niekas nežino, kokie įgūdžiai ir specialybės bus paklausūs po dešimties metų ir ko mokysis tie, kurie šiandien atėjo į pirmąją klasę, tačiau šalies istorija, jos kultūra ir tradicijos liks patikimi atskaitos taškai.

  Dar šia tema

  Zacharova perspėjo apie "mirtinas pasekmes" perrašant istoriją
  Istorikas: Lietuva nesupranta, kad perrašydama istoriją kenkia pati sau
  Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, smerkiančią "Rusijos bandymus perrašyti istoriją"
  Nausėda ES viršūnių susitikime dalinsis Lietuvos istorijos perrašymo patirtimi
  Tegai:
  istorijos perrašymas, Rusija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos