05:07 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos Tu-160 laikomas didžiausiu kariniu lėktuvu pasaulyje. Ekspertai pažymi, kad artimiausiu metu šis raketnešis gaus patobulintą raketą ir taip taps pavojingiausiu lėktuvu

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Viršgarsinis strateginis bombonešis-raketnešis Tu-160 yra pavojingiausias karinis orlaivis Rusijoje, tokią nuomonę Amerikos kariniam žurnalui "Aviation Week & Space Technology" išsakė karo ekspertas Piotras Butovskis.

  Jis Tu-160 vadina didžiausiu kariniu lėktuvu pasaulyje. Butovskis atkreipia dėmesį į bombonešio kovines savybes, nurodydamas, kad po būsimos modernizacijos jis gaus "X-BD" raketas su padidintu skrydžio nuotoliu.

  Ekspertas primena, kad oro pajėgos dabar turi 17 raketnešių Tu-160, tačiau 2018 metais Gynybos ministerija pasirašė sutartį dėl dar dešimties bombonešių tiekimo iki 2027 metų.

  Be to, Butovskis pažymi Rusijos raketnešių dalyvavimą kovoje su terorizmu Sirijoje, taip pat Tu-160 skrydžius į Venesuelą ir Pietų Afriką.

  Tu-160 yra viršgarsinis strateginių raketų nešiklis su kintama sparnų geometrija. Skirtas sunaikinti svarbiausius taikinius branduoliniais ir įprastiniais ginklais atokiose karinėse-geografinėse vietovėse ir giliai sausumoje esančiuose karinių operacijų teatruose. Dėl modernizacijos ženkliai padidėjo bendras orlaivio efektyvumas, o skrydžio nuotolis padidėjo tūkstančiu kilometrų. Pagal dabartinę sutartį atnaujintų Tu-160M perdavimas kariuomenei prasidės 2021 metais.

  Dar šia tema

  "Forbes" žurnalistas susižavėjo Rusijos ekipuote "Ratnik"
  Staigus smūgis nesuveiks: "Prometėjaus" sistema Baltijos šalyse "pamatys" viską
  "The National Interest" liko sužavėtas skiriamuoju tanko "Armata" bruožu
  "Be triukšmo ir dulkių": Rusija turi naują ginklą kovai su tankais
  Tegai:
  raketnešis, Rusija

  Svarbiausios temos