20:13 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo Rusijos ministras, Ukrainoje yra radikalų mokymo stovyklos, ypač Voluinės ir Dniepropetrovsko regionuose

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Rusija turi informacijos, kad padėtis Baltarusijoje destabilizuojama vykdant veiklą iš Ukrainos teritorijos, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  "Yra patvirtinta informacija, kad tokia veikla vykdoma iš Ukrainos teritorijos. Ten yra "Stepano Banderos trišakis", taip pat yra C14, yra nacionalinis korpusas, yra dešinysis sektorius*. Visos šios struktūros aktyviai dalyvauja provokuojant radikalius veiksmus Minske ir kituose Baltarusijos miestuose", — sakė Lavrovas.

  "Ukrainoje yra tokių ekstremistų mokymo stovyklos. Mūsų duomenimis, Voluinės srityje, Dnepropetrovsko srityje... Mūsų vertinimu, Baltarusijos Respublikoje dabar yra apie 200 Ukrainos teritorijoje apmokytų ekstremistų", — pridūrė jis.

  Ministras taip pat pažymėjo, kad Europos Sąjunga ir NATO daro destruktyvius pareiškimus dėl situacijos Baltarusijoje.

  "Prie to [ESBO pareiškimų — Sputnik] prisideda įtampa pagal Europos Sąjungos, NATO linijas. Iš ten skamba gana destruktyvūs pareiškimai. Na, mes matome Šiaurės Atlanto aljanso veiklą netoli Baltarusijos sienų, kurios yra ir Sąjunginės valstybės sienos", — sakė Lavrovas.

  Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiomis CRK duomenimis, šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Svetlana Tichanovskaja, o ne Lukašenka. Pirmosiomis dienomis veiksmus numalšino saugumo pajėgos, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, jie naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Tada teisėsaugos institucijos nustojo sklaidyti mitingus ir naudoti jėgą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6700 žmonių.

  * Rusijoje uždrausta ekstremistų organizacija.

  Dar šia tema

  Nausėda paragino Suomijos prezidentą palaikyti sankcijas Baltarusijos pareigūnams
  Lietuvos Vyriausybė patvirtino "paramos" planą Baltarusijai
  Lavrovas ES ir NATO pareiškimus Baltarusijos atžvilgiu pavadino destruktyviais
  Tegai:
  Ukraina, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos