18:44 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jis pažymėjo, kad tai matyti iš to, kaip Šiaurės Atlanto aljansas plėtoja karinę infrastruktūrą ir toliau dislokuoja priešraketinės gynybos sistemą Rytų Europoje

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. NATO siekia grįžti į Šaltojo karo akistatą. Tai pabrėžė Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, praneša RIA Novosti.

  Jis pažymėjo, kad tai matyti iš to, kaip Šiaurės Atlanto aljansas plėtoja karinę infrastruktūrą ir toliau dislokuoja priešraketinės gynybos sistemą Rytų Europoje.

  Šoigu paaiškino, kad šios nuotaikos priežastis NATO buvo nepriklausoma Rusijos politika ir aktyvus Maskvos dalyvavimas sprendžiant pasaulines problemas.

  "Vakarai visa tai vertina kaip iššūkį savo vadovybei, kaip bandymą sunaikinti vienpolę pasaulio tvarką, susiformavusį po TSRS žlugimo", — sakė jis.

  Gynybos ministerijos vadovas taip pat pažymėjo, kad Maskva yra susirūpinusi "ne tiek aljanso vykdoma žvalgyba, kiek bloko bandymai pademonstruoti jėgą".

  Anksčiau, rugsėjo 5 dieną, Šoigu sakė, kad Juodojoje jūroje užsienio karo laivai pradėjo rodytis dažniau. Pasak jo, Rusijos laivus, kai jie pasirodo Juodojoje jūroje, lydi užsieniečiai. Šoigu taip pat skundėsi, jog žiniasklaidoje pasirodžius šiai informacijai, esą Rusijos kariškiai tariamai elgiasi neteisingai.

  NATO stiprina savo pajėgas prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV dėl didelių sumų, aiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat dislokuoja NATO karinius kontingentus savo teritorijose.

  Dar šia tema

  Nufilmuota, kaip MiG-31 perėmė NATO lėktuvus virš Barenco jūros
  Vokietija ragina nesiaurinti Navalno incidento temos iki "Nord Stream-2"  
  Tegai:
  Sergejus Šoigu, Rusija, NATO

  Svarbiausios temos