08:25 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija paskelbė oficialų pareiškimą dėl situacijos, susijusios su politiku Aleksejumi Navalnu

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Nepaisant visų Rusijos kreipimųsi dėl "Aleksejaus Navalno atvejo", Vokietija nerado galimybės į juos operatyviai ir konstruktyviai reaguoti, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  Antradienį JAV valstybės departamentas paskelbė G7 šalių pareiškimą, kuriame Rusija raginama skubiai išaiškinti, kas atsakingas už Navalno "apnuodijimą", ir patraukti atsakingus asmenis atsakomybėn.

  "Nepaisant visų mūsų kreipimųsi, Berlynas nerado galimybės į juos operatyviai ir konstruktyviai reaguoti", — sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje paskelbtame komentare.

  Rusija mano, kad Vokietijos požiūris į situaciją aplink Aleksejų Navalną yra nekonstruktyvus, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  "Tuo pačiu metu, atsižvelgiant į tokį nekonstruktyvų Vokietijos valdžios požiūrį, tęsiasi nepagrįsti išpuoliai prieš Rusiją. Didžiulė dezinformacijos kampanija aiškiai rodo, kad jos iniciatoriams pagrindinis uždavinys yra ne rūpintis Navalno sveikata ir išsiaiškinti tikrąsias jo hospitalizavimo priežastis, bet mobilizuoti sankcijų nuotaikas", — sakoma komentare Rusijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

  Ministerija pabrėžė, kad nesant Vokietijos duomenų apie "Navalno atvejį", "isterijos plakimas aplink šį atvejį tik auga", be to, duomenų trūkumas neleidžia Rusijai naudoti būtinų mechanizmų, siekiant nustatyti, kas nutiko Navalnui.

  "Minėtos informacijos trūkumas [apie Navalno medicininę apžiūrą — Sputnik] neleidžia Rusijos teisėsaugos institucijoms naudoti visus reikalingus procesinius mechanizmus įvykio aplinkybėms nustatyti", — rašoma komentare.

  Pranešime pabrėžiama, kad Vokietija trukdo Rusijos gydytojų dialogui su kolegomis dėl Navalno atvejo".

  "Pažymime, kad Rusijos gydytojai taip pat siūlo užmegzti glaudų dialogą su kolegomis vokiečiais, kad aptartų Rusijoje ir Vokietijoje turimus duomenis apie Navalno būklę. Deja, Vokietija vilkina šį procesą", — sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos komentare.

  Navalnas buvo paguldytas į ligoninę Omske rugpjūčio 20 dieną, kai jis sunegalavo lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai pagrindinę diagnozę pavadino medžiagų apykaitos sutrikimu, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau lėktuvu jis buvo nugabenatas į Vokietiją. Praeitą savaitę Vokietijos vyriausybė, remdamasi karo gydytojų duomenimis, paskelbė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nuodinga grupės "Novičok" medžiaga. Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialų šios situacijos prašymą.

  Navalno hospitalizavimo dieną prokuratūra ir policija pradėjo atlikti patikrinimus. Rusijos ambasada Berlyne teigė, kad tikisi, jog Vokietija kuo greičiau atsakys į Rusijos generalinės prokuratūros rugpjūčio 27 dienos prašymą suteikti teisinę pagalbą Navalno byloje. Rusija suinteresuota ir nori išsiaiškinti situaciją, todėl reikalinga informacija iš Vokietijos, kurios dar nėra, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas. Tyrimo veiksmai dėl padėties su Navalnu yra de facto vykdomi. Jei bus patvirtintas nuodingos medžiagos buvimas, tyrimas bus vykdomas ir de jure, sakė Peskovas.

  Pirmadienį Berlyno "Šaritė" klinika pranešė, kad Navalno būklė pagerėjo, jis išvestas iš komos.

  Dar šia tema

  Vokietijos ekonomikos ministras: sankcijos neprivers Rusijos pakeisti savo poziciją
  Rusijos URM pakomentavo Trampo raginimą atsisakyti "Nord Stream-2"
  Lenkija nurodė Vokietijai, kad sprendimas dėl "Nord Stream-2" akivaizdus
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos