06:32 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (139)

  Rugpjūčio viduryje paaiškėjo, kad Rusija pirmoji pasaulyje užregistravo COVID-19 vakciną, kuri pavadinta "Sputnik V"

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Tarptautinis mokslo žurnalas "Lancet" pasiūlė Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik-V" tyrimo autorius atsakyti į kolegų, suabejojusių Rusijos mokslininkų išvadomis, klausimus, pranešė RIA Novosti su nuoroda į leidinio atstovus.

  Rugsėjo pradžioje "Lancet" paskelbė Rusijos vakcinos nuo COVID-19 "Sputnik V" dviejų klinikinių tyrimų etapų rezultatus. Netrukus po to keli mokslininkai iš viso pasaulio Italijos tinklalapyje "Cattivi Scienziati", kurio specializacija yra pseudomokslinių tyrimų atskleidimas, paskelbė atvirą laišką, kuriame išreiškė abejones dėl Rusijos vakcinos duomenų.

  "Lancet" pasiūlė Rusijos vakcinos tyrimo autoriams atsakyti į klausimus, pateiktus atvirame Enriko Buči [Amerikos Templio universiteto mokslininkas, vienas iš tų, kurie pasirašė laišką — Sputnik] laiške. Mes ir toliau atidžiai stebime situaciją", — sakė "Lancet" atstovas.

  Rugpjūtį Rusija pirmoji pasaulyje užregistravo preparatą COVID-19 profilaktikai, kurį sukūrė Gamalėjaus tyrimų centras kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu.

  Tyrimų metu vakcina sukėlė stabilų humoralinį ir ląstelinį imuninį atsaką šimtui procentų dalyvių ir nesukėlė jiems rimtų nepageidaujamų reiškinių pagal bet kurį iš kriterijų.

  Be to, vakcinuotų savanorių neutralizuojančių antikūnų lygis buvo 1,4–1,5 karto didesnis už sergančių žmonių antikūnų lygį.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (139)

  Dar šia tema

  Gamalėjaus centras įvardijo rusų vakcinacijos nuo koronaviruso laiką
  Rusijos vakcinos nuo koronaviruso kritikams atėjo laikas paieškoti rąsto savo akyje
  Vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" išleista į civilinę apyvartą
  Tegai:
  koronavirusas, vakcina, Rusija

  Svarbiausios temos