11:51 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (314)

  Pasak Sluckio, šis dokumentas yra tiesioginis ir atviras kišimasis į suverenių valstybių reikalus

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis pakomentavo Lietuvos Seimo narių rezoliuciją dėl Rusijos Federacijos ir Baltarusijos susitarimų, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Lietuvos Seimas priėmė dokumentą, kuriame tarptautinė bendruomenė raginama nepripažinti naujų Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos sudarytų sutarčių. Pasak Lietuvos politikų, naujų sutarčių pasirašymas su Rusijos Federacija "riboja Baltarusijos tautos suverenitetą".

  Sluckis Lietuvos Seimo nutarimą pavadino tiesioginiu ir atviru kišimusi į suverenių valstybių reikalus.

  "Lietuvos parlamentarai pasisavino teisę kalbėti Baltarusijos žmonių vardu, kurios jiems niekas nesuteikė. Mes raginame savo kolegas iš Seimo suteikti baltarusiams galimybę suprasti, kas vyksta jų pačių šalyje, be spaudimo ir pašalinių raginimų", — sakė jis.

  Pasak Sluckio, tokie vertinimai ir pareiškimai ne padeda stabilizuoti padėtį kaimyninėje šalyje, o tik toliau kursto įtampą.

  Padėtis Baltarusijoje

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiais CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Lietuvos politikai nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti padėties kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su buvusia Baltarusijos kandidate į prezidentus Svetlana Tichanovskaja "dirba visai ne demokratiniais metodais".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (314)
  Tegai:
  Rusija, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos