09:41 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (383)

  Putinas įsitikinęs, kad Rusija ir Baltarusija kartu kovos su koronavirusu ir įveiks ekonominius sunkumus

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Sočyje susitiko Rusijos ir Baltarusijos prezidentai Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka.

  Rusijos vadovas mano, kad Baltarusijos žmonės turėtų patys išspręsti situaciją šalyje be jokių pašalinių raginimų. Idėją pradėti Baltarusijos Konstitucijos reformą jis pavadino logiška, savalaike ir tikslinga.

  "Mes, žinoma, visi žinome, kas vyksta Baltarusijoje, ir su šiais rinkimais susijusius vidaus politinius įvykius. Jūs gerai žinote mūsų poziciją. Mes esame už tai, kad patys baltarusiai, be jokių raginimų ir spaudimo iš šalies, ramioje santvarkoje ir kalbėdamiesi tarpusavyje išsiaiškintų šią situaciją ir priimtų bendrą sprendimą, kaip toliau kurti savo darbą", — sakė Putinas.

  Rusijos vadovas patikino, kad šalys ir toliau bendradarbiaus gynybos srityje, o bendradarbiavimo susitarimai, įskaitant KSSO ir Sąjunginę valstybę, išlieka. Putinas paragino atkurti prekybą tarp valstybių, kuri sumažėjo dėl pandemijos.

  Be to, Maskva pažadėjo suteikti Minskui 1,5 milijardo dolerių paskolą.

  Savo ruožtu Lukašenka dėkojo Putinui už jo poziciją.

  "Jei ten, už Baltarusijos sienų ribų, kažkam niežti rankas, mes galime pakasyti bet kuriuo momentu. Ir aš labai patenkintas, esu jums labai dėkingas, kad jūs parodėte, jog Baltarusijos sienos yra Sąjunginės valstybės sienos", — pridūrė Baltarusijos lyderis.

  Lukašenka taip pat pažymėjo, kad Rusija ir Baltarusija turėtų kartu vykdyti karines pratybas. Anot jo, Minskas neturėtų niekieno klausti, ar atlikti pratybas.

  Jis teigė, kad naujausi įvykiai respublikoje parodė, jog Baltarusija turi likti arčiau Maskvos, ypač ekonomikos srityje.

  Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka
  Фото: Пресс-служба президента Республики Беларусь

  "Ekonomika yra visa ko esmė. Patikėkite, mes visada laikėmės šios linijos [bendradarbiavimo su Rusijos Federacija — Sputnik]. Ir pastarieji įvykiai mums parodė, kad turime būti artimesni savo vyresniajam broliui ir glaudžiau bendradarbiauti visais klausimais, įskaitant ekonomiką", — sakė Lukašenka.

  Kalbėdamas apie koronavirusą, Lukašenka dėkojo Rusijai už tai, kad Baltarusija buvo "pirma, kuriai bus tiekiamos vakcinos". Pasak jo, mokslininkai mano, kad "virusas jau nebe tas pats", tačiau jis sutaps su įvairiais gripo virusais.

  Atsakydamas į tai Putinas pareiškė esąs įsitikinęs, kad Rusija ir Baltarusija kartu kovos su koronavirusu ir įveiks ekonominius sunkumus.

  "Mes taip pat turėsime tęsti bendradarbiavimą gynybos srityje. Aš visų pirma turiu omenyje gynybos įmones. Čia mes taip pat turime daug bendradarbiauti ir gana jautriose srityse. Na, ir kariuomenėje", — pridūrė Rusijos lyderis.

  Padėtis Baltarusijoje

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiais CRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

  Praėjusią savaitę Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje Tichanovskaja buvo vadinama "Baltarusijos tautos išrinktąja lydere". Dokumente tarptautinė bendruomenė raginama nepripažinti naujų Lukašenkos pasirašytų susitarimų. Lietuvos politikų teigimu, naujų susitarimų su Rusijos Federacija pasirašymas "riboja Baltarusijos tautos suverenitetą".

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (383)

  Dar šia tema

  Nausėda: Baltijos šalys "parodė pavyzdį" ES situacijoje su Baltarusija
  Paskelbtas vaizdo įrašas iš "Baltarusijos namų" atidarymo Lenkijoje
  Valstybės Dūma pasmerkė Lietuvos Seimo nutarimą dėl Rusijos ir Baltarusijos susitarimų
  Krizė Baltarusijoje — puiki proga pasireikšti. Kaip seimūnai ruošiasi rinkimams
  Tegai:
  Rusija, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos