17:03 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius atsisakė samprotauti apie "galimus Kremliaus veiksmus, jei Baltarusijoje pasikeistų valdžia"

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Baltarusija yra artimiausia Rusijos sąjungininkė ir broliškas kraštas, Kremlius tikisi, kad taip bus ir ateityje, žurnalistams sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, praneša Sputnik Belarus.

  "Mes kalbame apie santykius tarp abiejų šalių, mes nekalbame apie asmeninius santykius tarp Putino ir Lukašenkos. Ir, žinoma, Rusijai Baltarusija visada buvo artimiausia sąjungininkė, broliška ir draugiška šalis. Ir mes tikimės, kad taip ir išliks", — pridūrė jis, atsakydamas į klausimą, kaip Kremlius mato dabartinius šalių santykius ir perspektyvas.

  Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius taip pat atsisakė gilintis į samprotavimus apie "galimus Kremliaus veiksmus, jei Baltarusijoje pasikeistų valdžia".

  Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Бобылев

  "Dabar nesikiščiau į tokius abejotinus samprotavimus, neaptarinėčiau šios temos", — žurnalistams sakė Peskovas.

  Anksčiau Putinas paskelbė, kad Maskva suteiks Minskui 1,5 mlrd. USD valstybės paskolą, dabar su šiuo klausimu dirba finansų ministrai. Valstybės paskolą planuojama suteikti artimiausiu metu.

  Peskovas anksčiau pažymėjo, kad dalis naujos paskolos bus skirta senoms skoloms refinansuoti, dalis — naujoms išlaidoms. Be to, jis teigė, kad Rusija nenustatė Baltarusijai jokių papildomų paskolos sąlygų, išskyrus komercines.

  "Bet kuri paskola turi tam tikras komercines sąlygas, susijusias su jos aptarnavimu ir t. t. Tai yra komercinės paskolos sąlygos, juk bet kuri paskola turi komercinę pusę. Be abejo, jokių kitų sąlygų negali būti", — pabrėžė Peskovas.

  Paprašytas patikslinti, ar kalbama tik apie paskolos palūkanų normą, Kremliaus atstovas patvirtino: "Žinoma".

  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos