09:53 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Incidentas įvyko rugsėjo pradžioje. Buvo pranešta, kad vandalai apipylė paminklą raudonais dažais ir ant jo užrašė įžeidžiamus užrašus

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Rusijos tyrimų komiteto tyrėjai tikrina Raudonosios armijos karių paminklo Žiežmariuose išniekinimą, interviu RIA Novosti sakė Rusijos Federacijos tyrimų komiteto vadovas Aleksandras Bastrykinas.

  "Mūsų pareiga yra apsaugoti gyvų ir žuvusių karių-išvaduotojų, civilių, nacių aukų gerą vardą. Prisiminti ir išmanyti karo pamokas taip pat reiškia turėti galimybę užkirsti kelią tragedijoms ir klaidoms dabartyje", — sakė jis ir pridūrė, kad, atsižvelgdamas į tai, Tyrimų komitetas sukūrė būstinę, skirtą paieškai ir archyviniam darbui koordinuoti.

  Joje dalyvaus kitų departamentų ir visuomeninių organizacijų atstovai. Be to, kaip pažymėjo Bastrykinas, bandymai pateisinti nacių nusikaltėlius ir jų bendrininkus yra "neteisėti ir amoralūs".

  "Štai kodėl mes turime užkirsti kelią istorinės tiesos iškraipymui, pasitelkdami ir baudžiamosios teisės priemones", — sakė jis.

  Rugsėjo pradžioje Žiežmarių kapinėse tarybiniams kariams stovintis Raudonosios armijos karių paminklas apipiltas raudonais dažais ir ant paminklo parašytas įžeidžiamas užrašas. Vėliau paminklas išvalytas.

  Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį "Kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimas".

  Rusijos ambasada Vilniuje išreiškė pasipiktinimą dėl šio įvykio. Diplomatai pažymėjo, kad vandalizmo prieš paminklus sovietų kariams atvejai yra pavieniai, tačiau reikia pažymėti, kad oficialus Vilnius įžeidžia Raudonosios armijos karių atminimą ir keičia karo istoriją bei jo rezultatus.

  Išlaisvinant Žiežmarius, buvo nužudyta ir palaidota daugiau nei 920 Raudonosios armijos karių, tačiau ne visų vardai yra žinomi.

  Tegai:
  Lietuva, Rusija, sovietų kariai, Raudonoji armija

  Svarbiausios temos